„Před startem předkola to spíše vypadalo na to, že chytneme USK Praha. Jenomže ten vypadl s Olomouckem. Nakonec máme Ostravu. Jdeme do série z druhého místa, navíc jako úřadující mistr, což nás pasuje do role favorita. Zároveň se ale říká, že derby favorita nemá,“ poznamenal trenér Opavy Petr Czudek. „Ostrava půjde do série s čistou hlavou, s vědomím toho, že nemá co ztratit. Vítězstvím v předkole má splněno,“ podotkl.

Jelikož proti sobě nastoupí dva regionální rivalové, odpadá daleké cestování. „Praktický celá série se odehraje v domácím prostředí. Odpadá tak cestování a spaní na hotelu,“ konstatuje ostřílený kouč. Nová Huť se do play-off dostala z předkola. „Náš soupeř je trošku opomíjený, má svoji sílu a my ho respektujeme. Role favorita se nezříkáme a chceme postoupit v co v nejkratším čase,“ zvedl prst Petr Czudek.

Oldřišov prohrál s Českým Těšínem
Petr Hlaváček opět vede Oldřišov! Moravan prohrál gólem v závěru

Sezona nezačala pro Novou huť zrovna nejlépe. Vyšla ji až druhá část sezony. „Bojovali se zraněními, během sezony vyměnili zahraniční hráče, Na konci nadstavby byla už u nich vidět sehranost a konsolidované výkony. Jak jsem již řekl, svůj předsezónní cíl splnili a beru je z možných soupeřů, jako nejtěžšího,“ řekl trenér Opavských směrem k soupeři a pokračoval: „Výborný je Madden, který je X faktorem. Na začátku sezony jim chyběl. Jedná se o velmi zkušeného hráče. Celou sezonu odehrál Williams. Chytil se pivot Stevens, který se k týmu připojil v závěru. Do toho čeští hráči mají kvalitu, rozehráli se do slušné formy. Ostrava má aktuálně dobrý mix domácích a zahraničních hráčů. My se ale hlavně musíme soustředit sami na sebe. Bude to o nás, jak k sérii přistoupíme.“ Opavští jdou vrcholu sezony v kompletní složení, tedy i s uzdraveným pivotem Miroslavem Kvapilem.

Ve vyřazovacích bojích rozhodují detaily. „Bude se méně pískat, bude ve hře více kontaktů. Rozhodovat bude i to, kdo bude mít více neutrálních míčů, kdo bude mít větší chuť a větší touhu postoupit. Doufám, že tady tyhle atributy, samozřejmě i zkušenost, jsou na naší straně a sérii zvládneme,“ přidal další postřeh Petr Czudek. A závěrem řekl: „Chceme se prezentovat dobrými výkony, přinést vítězství a diváky bavit stejně tak, jak tomu bylo loni. Věřím, že hala bude znovu plná.“ Čtvrteční duel série hrané na čtyři vítězné zápasy, stejně jako ten páteční začíná v 18 hodin.