Německý celek vstupoval do zápasu jako velký favorit a v prvním poločase si vytvořil osmibodový náskok. Po přestávce se ale začaly dít věci. Slezané vylepšili obranu a ve čtvrtém hracím období výsledek otočili. Skvěle doskakovali a nakonec vyhráli 60:55. Svěřence trenéra Davida Zacha nerozhodily v závěru ani dvě těžké trojky soupeře.

Ivo Farský si občas kopne ještě za staré pány
Spartě dal gól od pokladen! Ve středu bude muset Ivo Farský utéct z práce

„Do zápasu jsme šli s velkým respektem. Akademie Ludwigsburgu má dobré jméno. Celek, který proti nám nastoupil se opíral i o zahraniční hráče,“ podotkl opavský trenér David Zach. „V úvodních patnácti minutách se nám dařilo držet se soupeřem krok. Pak jsme ale začali vyrábět zbytečné ztráty. Navíc náš pohyb nebyl zrovna nejlepší,“ pokračoval s hodnocením utkání trenér opavských nadějí.

„Po přestávce jsme ale vylepšili obranu. Podařilo se nám zastavit Hinkova s Davisem,“ vyjmenoval důležité body obratu šéf opavské lavičky. „Zdobil nás týmový výkon a také útočných doskok. Sedmadvacet útočných doskoků je parádním číslem,“ zdůraznil David Zach. „Nakonec z toho bylo zasloužené vítězství. Stojíme ale nohama na zemi. Už musíme přepnout v hlavách na zítřejší utkání,“ zvedl prst trenér. V něm Opava narazí na turecký celek Bursa.

Porsche BBA Ludwigsburg – BK Opava 55:60 (16:13, 32:24, 37:34)
Body: S. Hinkov 17, Mack 14, Davis 12, Abra 4, D. Hinkov 4, Luthviksson 2, Pivac 2 – Harazin 16, Kaštil 13, Motyčka 13, Czudek 13, Přecechtěl 2, Barčák 2, Durczok 1.