„Náš klub se tímto posouvá o další level výše. Budeme startovat v prestižní soutěži,“ podotkl Dominik Janoš, který klub ze slezské metropole zastupoval na slavnostním losovací aktivu v maďarském Debrecínu. „Bylo vidět, že juniorská Liga mistrů je brána hodně prestižně. Losovací ceremoniál byl totožný jako pro kategorii dospělých. My můžeme být pyšní, že Opava si může v této společnosti zahrát,“ řekl Dominik Janoš.

Zástupci zúčastněných týmů si měli možnost prohlédnout zázemí, a to od hotelů až po haly. „Organizátoři nechtěli nic podcenit. Kluby budou ubytovány ve třech hotelích, kde budou mít veškeré zázemí, a to včetně regenerace. Připravená je jak tréninková hala, tak ta, ve které se budou hrát zápasy,“ přiblížil vedoucí opavského týmu. Zápasy se odehrají v hale Oláh Gábor, která hostila nedávné mistrovství světa devatenáctek.

Tomáš Petreček ve čtvrtém výškovém táboře. Foto: archiv Tomáše Petrečka
VIDEO: Opavský sportovec Petreček ve filmu! Soutěžíme o vstupenky na premiéru

Letošního turnaje se zúčastní třináct týmů z devíti zemí. „Maďarská federace bere pořadatelství velmi prestižně. Turecká Bursa totiž nasadila loni laťku hodně vysoko. Pro naše kluky půjde o obrovskou zkušenost a zážitek v jednom. Na vlastní kůži poznají, co je to špičkový basketbal. Tahle konfrontace nás všechny posune dál,“ míní Dominik Janoš. Patronem turnaje je maďarská basketbalová legenda Kornél Dávid.

Opava byla nalosována do skupiny C, kde ji čekají TOF Tofas Bursa a PBBA Porsche BBA Ludwigsburg. „Do bojů o medaile postupuje vítěz. Pro týmy na druhém a třetím místě ale turnaj nekončí. Budou hrát o další umístění,“ prozradil Dominik Janoš.