Trojkaři šli do akce v přestávce po první čtvrtině. Každý účastník měl k dispozici 25 střel z pěti stanovišť (každá pátá je prémiová za dva body) za 60 sekund. Dva nejlepší postoupili do finále. V něm doplatil Michal Svoboda i na nervozitu a z prvenství se radoval Luděk Jurečka.

„Vyhrál jsem, pocity jsou skvělé,“ rozdával Luděk Jurečka úsměvy. „Můj finálový výkon byl ale tristní, až hrozný. Nakonec to ale stačilo. Ráz tomu dal Michal, který házel jako první a dal jen deset střel. Říkal jsem si, že když ho nepřekonám, tak budu úplný truhlík,“ podotkl čtyřicetiletý křídelník.

Jakub Šiřina
VIDEO: Sportovním králem Opavska Jakub Šiřina! Basketbalisté ovládli anketu

Jestliže Michal Svoboda doplatil na nervozitu, tak opavský borec střílel v klidu. „Nervózní jsem nebyl. Michal se v semifinále rozstřílel, myslím si, že kdyby šel střílet hned, tak dá více pokusu. Peca Šafarčík mi říkal, že mám být v klidu, že Michal je docela nervák. Jak říkám, docela mi cestu za prvenstvím usnadnil,“ konstatoval Luděk Jurečka.

Opavský křídelník si vystřílel zapůjčení automobilu Hyundai. „Pojedeme s rodinkou na výlet. Kam, to ale nevím, to nechám na manželce,“ svěřil se novojičínský rodák.

Luděk Jurečka byl nadšený z diváků v hale. „Atmosféra byla úžasná. Naši fanoušci se znovu předvedli. Cítil jsem hodně jejich podporu,“ řekl Luděk Jurečka.

V týdnu si trojky hodil tréninkově. „V týdnu jsem si to zkoušel. Vždycky jsem dal přes dvacku. Takže jsme si říkal, že bych to mohl zopakovat. Těch patnáct ve finále byla ale bída. Na druhou stranu jsem vyhrál, takže na ty body se historie neptá,“ zakončil Luděk Jurečka.

Povedený den zakončil večer ve Slezském divadle, kde si došel pro mediální cenu Deníku, která byla vyhlášena v rámci ankety o nejúspěšnějšího sportovce Opavska, kterou pořádá Regionální sdružení České unie sportu v Opavě.