„Po loňském republikovém bronzovém úspěchu z Ústí nad Labem se letos náš tým vypravil do poněkud bezpečnějšího města Brna,“ začal s ohlédnutím za zlatým šampionátem trenér a učitel Martin Kuček. Do závěrečného turnaje se kvalifikovalo šest týmů. „V základní skupině jsme chytli příznivé soupeře z Pardubic a Ústí nad Labem,“ přiznal trenér. Úvodní duel s Pardubicemi nabídl vyrovnaný první poločas. Druhý ovládla Opava a vyhrála o dvacet bodů. „Druhý zápas už byl celý v režii našeho týmu a na na konci svítilo skóre 53:28 pro nás,“ pochvaloval si Martin Kuček.

Druhý den čekalo na opavský tým ranní semifinále proti domácímu Gymnáziu Matyáše Lercha. „Celá hala podporovala domácí tým, ale naše mužstvo to neovlivnilo a po mírném herním výpadku ve třetí čtvrtině jsme urvali vítězství 41:34,“ byl spokojený Martin Kuček.

Kryštof Vlček byl na svůj tým hrdý
Opavské béčko sahalo po senzaci. Na kluky jsem pyšný, řekl Vlček

Ve finále opavský Mendlák vyzval Jindřichův Hradec. „Kluci opět výborně vstoupili do zápasu. Hlavně Jáchym Henzl, který trefil tři rychlé trojky. O poločase byl rozdíl šest bodů v prospěch našeho týmu. Ve třetí čtvrtině narostl náš náskok až na třináct bodů, ale soupeř dokázal postupně deficit stáhnout. Do posledních dvou minut se šlo za rozdílu pouhých dvou bodů. Ale poté opět zasáhla přesná ruka Jáchyma Henzla a v závěru si naši kluci pohlídali těsný náskok a zvítězili,“ byl pyšný na svůj tým Martin Kuček.

Během celého turnaje byl s týmem kapitán loňského bronzového výběru, absolvent a současný student žurnalistiky na Masarykově univerzitě Šimon Valenta.

Vedle zlatého týmového úspěchu, byli Opavští vidět i na individuálním poli. Jáchym Henzl byl totiž vybrán do nejlepší pětky turnaje.

Opava: Eduard Myšák, Jáchym Henzl, Petr Arendarčík, Vojtěch Kadaňka, Lukáš Scholz, Přemysl Dubový, Vojtěch Kašpárek, Mikuláš Celta, Lukáš Fajkus a Vojtěch Kraval.

Konečné pořadí: 1. Mendelovo gymnázium Opava, 2. Gymnázium Jindřichův Hradec, 3. Gymnázium Matyáše Lercha Brno, 4. Gymnázium Pardubice, 5. SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové, 6. Gymnázium Ústí nad Labem.