Ve středu 12. září v devět a devatenáct hodin vystoupí v Loutkovém divadle Theater Siebenschuh z Berlína. Vom Fischer und seiner Frau (O rybáři a jeho ženě) je klasickou pohádkou bratří Grimmů, jejíž režie se ujala Anne Swoboda, která společně s loutkoherečkou Sabine Kolbe stála v devadesátých letech u zrodu tohoto divadla.

Příběh o rybáři, který se svou sítí vydává na lov. Touha po tom, co sami ve skutečnosti mít nemůžeme. Náhle se zjeví mluvící ryba, jež se ptá na naše skrytá přání. Je vůbec možné, aby ryba promlouvala lidskou řečí? Jaké jsou naše sny? Lze člověka vychovat, nebo je zcela stejný jako na samotném počátku příběhu? Střípky tvořící část příběhu.

Inscenace O rybáři a jeho ženě získala v roce 2004 prestižní cenu IKARUS, udělovanou tradičně dílům věnovaným dětem a mládeži. Soubor usiluje o vytváření příběhů, které mohou nejenom nejmenší diváky obohatit v rovině vizuální, inscenace v sobě slučuje prvky činoherního i loutkového divadla, ale i obsahové: neboť přání jsou dovolena. Umělci Theater Siebenschuh usilují o adaptace pohádek, organizují rozmanitá scénická čtení, zapomenout nelze ani na divadelně-pedagogickou dílnu.