Letošní ročník nese název Evropská duha nad bílým městem. „Čekají nás živá setkání s Evropou, ale také některá setkání budou zprostředkovaná. Je připraveno více než sedmdesát programů a dvacet doprovodných, které se budou odehrávat na Dolním náměstí,“ uvedl Petr Rotrekl, dramaturg festivalu.

„Jsem moc rád, že se nám spoustu věcí povedlo propojit s Janem Ámosem Komenským, což je pro mě největší Evropan. Zároveň je zprofanovaný, ale také nedoceněný,“ pronesl Rotrekl. Na návštěvníky čeká ojedinělá výstava Orbis Pictus, ke které bude napojen doprovodný program. „Letošní ročník nám odstartují čtyři Janové,“ doplnil. Stane se tak již tuto sobotu v devatenáct hodin, kdy je na programu představení Kumšt Yasmina Reza v podání Divadla Na Jezerce, které vzešlo z režisérské dílny Jana Hřebejka. Hlavní role obsadili Jan Tříska, Jan Hrušinský a Jan Kačer.

Podle pracovnic předprodejního místa Sluna je několik volných lístků. O dalším dění vás budeme informovat. Podrobný program najdete také na adrese www.opava-city.cz/bezrucovaopava.