Divadlo Na Jezerce Jana Hrušínského přivezlo jednu ze svých nejúspěšnějších her Kumšt od francouzské autorky Yasminy Rezy. Jan Tříska se na prknech Slezského divadla objevil vůbec poprvé. „Byl jsem v Opavě jen jednou v životě, a to jako voják. V tomto divadle jsem poprvé a hraji tady taky poprvé,“ prozradil Tříska.

Podotkl také, že ho stále těší zájem několika generací českých diváků, kteří si jej pamatují jako Romea nebo jako Igora Hnízda z Obecné školy. „Ten film jsem samozřejmě měl a mám velice rád. Těší mě, že jsou stále nové generace školáků, kteří chtějí, abych se jim podepsal do školní knížky nikoliv jako Jan Tříska, ale jako Igor Hnízdo. Mám pořád nové a nové diváky, což jsem zažíval v Opavě každých pět minut,“ řekl Jan Tříska.

Divadelní hra Kumšt Yasminy Rezy má za sebou asi třicet repríz. Premiéra byla v polovině května. „V první fázi budeme hrát pouze do začátku listopadu, kdy Jan Tříska odjíždí do Ameriky, a máme naplánováno dohromady osmdesát sedm představení,“ uvedl Jan Hrušínský. Poslední z trojlístku herců, Jan Kačer, Slezské divadlo zná jako režisér. „Já bych chtěl říct, že na rozdíl od kolegů jsem v tomhle divadle kdysi pracoval a mám na něj krásné vzpomínky. Pamatuji si Slezské divadlo, když bylo ještě v troskách. Dokonce když jsem byl poslancem, tak jsem pro ně lobboval. A myslím, že docela úspěšně, dopravil jsem tu takových sedm milionů. Takže se tady cítím být trochu doma. Toto divadlo i v dobách, kdy se divadlu moc nedařilo, bylo většinou úspěšné, protože si v sobě neslo hrdost hlavního města Slezska. A hrozně bych vám přál, aby se vám tady dařilo,“ uzavřel Jan Kačer.