Zrakově postiženým dětem ze ZŠ Havlíčkova a členům Občanského sdružení TANDEM Opava ve spolupráci se statutárním městem Opava byla i v letošním roce poskytnuta možnost podělit se o pohled na svůj vlastní svět. Nedílným způsobem se na projektu podílí pražské Dětské divadelní studio a Kulhavá noha, působící v našem městě, integrovaný hudební soubor dětí a mládeže. Prostřednictvím těchto dvou spolků je ukázán pohled na svět z kolečkového křesla či pouze v černé barvě.

Dětské studio (roku 1998 přejmenováno na Dětské divadelní studio) v tomto měsíci oslaví již patnáct let své existence. Bylo založeno při smíchovském Labyrintu, přičemž od roku 2003 hraje ve studiových prostorách Švandova divadla. Jeho cílem je seznámit děti s komplexní divadelní tvorbou. Dětské divadelní studio se v Opavě představí prostřednictvím kompilace dvou představení: Naše Baruna je pravdivým příběhem o hledání lidské důstojnosti, rozumu i čistého svědomí.

Pohádka je doplněna písničkami. Žirafí opera o několika obrazech je pohádkou určenou pro zlobivé děti a jejich utrápené rodiče. Příběhy budou dnes uvedeny v devět a jedenáct hodin a v neděli v tradičních časech: deset a šestnáct hodin. Představení se již klasicky budou konat v opavském loutkovém divadle.