VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

15.11.2018

Po střetu zůstal traktor na boku

Středeční večer ve Velkých Hošticích se neobešel bez nehody. Traktor Zetor 5211 se okolo šesté hodiny střetl s Volkswagenem Passat.

15.11.2018

V Hlučíně hořely garáže. Škoda přesáhla milion korun

Škoda za 1,5 milionů korun vznikla při požáru dvou garáží v suterénu rodinného domu v Hlučíně. Uvnitř se nacházely dva automobily. Na místě muselo zasahovat celkem šest hasičských jednotek. Jednalo se o hlučínské a ostravské profesionály, dále pak o dobrovolníky z Ludgeřovic, Bobrovníků, Darkoviček a Hlučína.

14.11.2018

Ženu zranil výbuch kotle

Jedním rodinným domem na Resslově nábřeží v Opavě před pondělním polednem otřásl výbuch kotle.

13.11.2018

Drogoví kurýři neuspěli. Soud potvrdil tvrdé tresty

Bez jednoho roku padesát let stráví dohromady za mřížemi čtyři muži z Ostravy a Slovenska, kteří byli součástí velkého mezinárodního drogového gangu.

13.11.2018

Policistka podle soudu porušila zákon. Musí svléknout uniformu

Uniformu bude muset svléknout čtyřicetiletá policistka z Opavska, která sloužila na oddělení v Ostravě-Porubě. Neoprávněně nahlížela do spisu, jehož část si ofotila. Krajský soud v Ostravě jí v těchto dnech pravomocně vyměřil čtrnáctiměsíční podmíněný trest. Navíc jí na osmnáct měsíců uložil zákaz činnosti. To znamená, že ochránkyně zákona musí opustit řady policie.

11.11.2018

Tři jednotky hasičů vyjely k pádu sportovního letadla v Zábřehu

Pád sportovního letadla poblíž letiště v místní části Dolního Benešova Zábřehu byl na tísňovou linku ohlášen v neděli 11. listopadu 2018 krátce před půl jedenáctou dopoledne.

5.11.2018

VIDEO: Expresu možná hrozilo vykolejení. Cestující evakuovali hasiči

Nečekané komplikace čekaly na cestující, kteří mířili v pondělí večer z Ostravska do Prahy. Do cílové stanice totiž jejich vlak nedorazil, protože najel na předměty na kolejích. Experti zjišťují, zda nehrozilo vykolejení. 

2.11.2018

Pro mladého motorkáře do Raduně letěl vrtulník

Na urgentním příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě skončil v pátek po třinácté hodině dvacetiletý motorkář, který havaroval poblíž Raduně.

26.10.2018

Falešní vnuci zvýšili svou aktivitu. Ne všichni důchodci fintu prohlédnou

Škody za stovky tisíc korun způsobili podvodníci, kteří se v těchto dnech v Moravskoslezském kraji zaměřili na seniory. Použili klasickou fintu s příbuzným, který se dostal do finanční nouze a potřebuje pomoc. Pro hotovost pak vyšle svého kamaráda.

24.10.2018

Chodce v Ludgeřovicích srazilo auto

K vážné dopravní nehodě, která se stala ve středu 24. října krátce po sedmé hodině ranní, vyjížděli záchranáři do Ludgeřovic.

23.10.2018

V Pusté Polomi hořela střecha rodinného domu

Hasičští profesionálové z Opavy společně s pustopolomskými, hlubočskými a hrabyňskými dobrovolníky zasahovali u pondělního požáru v Pusté Polomi.

22.10.2018

Při nehodě byly zraněny tři ženy

Křižovatka ulic Opavské a ČSA na okraji Hlučína se před nedávnem stala dějištěm zle vyhlížející dopravní nehody.

20.10.2018

Kvůli úniku plynu bylo v Opavě evakuováno 70 lidí

Čtyři minuty před šestnáctou hodinou byl v sobotu na operační středisko hasičů ohlášen únik plynu v křižovatce ulic Olomoucká a Krnovská.

19.10.2018

Tragický rok na silnicích: umírá víc lidí. I kvůli uzavírkám a rekonstrukcím

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zatímco v posledních třech letech počty obětí dopravních nehod klesaly, letos se trend obrátil: policisté hlásí už o 43 mrtvých víc než loni.

18.10.2018

Žena z Opavy falešnému americkému vojákovi naposílala tisíce

Stačil smyšlený příběh, pár milých slov a peníze se jen sypaly. Řeč je o nedávném internetovém podvodu, jehož obětí se stala žena z Opavy.

16.10.2018

Cyklista skončil v příkopě, „dýchnout“ si odmítl

Patnáct minut po šestnácté hodině zasahovali záchranáři v úterý 16. října mezi Malými a Velkými Hošticemi. Byli voláni k případu nehody cyklisty.

13.10.2018

Branka u Opavy: Řidič zemřel po nárazu auta do stromu

Chvíli po čtrnácté hodině odpolední vyjížděli záchranáři v sobotu 13. října k vážné dopravní nehodě do Branky u Opavy. Řidič zde měl narazit se svým vozem do stromu.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2018

Seniorku v Opavě srazilo auto, přecházela mimo přechod

Vážná dopravní nehoda se stala v pátek 12. října krátce po patnácté hodině v Opavě v Praskově ulici u zastávky městské hromadné dopravy naproti geodézie.

10.10.2018

Zemědělský objekt zachvátily plameny

K požáru v současné době již nevyužívaného zemědělského objektu ve Velkých Heralticích vyjížděli v úterý 9. října v podvečer hasiči.

AKTUALIZOVÁNO
8.10.2018

Opilý řidič sanitku i s pacientem ve Větřkovicích převrátil na bok

Po zběsilé jízdě řidiče sanitky Větřkovicemi skončil převážený pacient přece jen v nemocnici. Nakonec ovšem z jiných důvodů, než do ní původně mířil. 

8.10.2018

Na Opavsku došlo k přepadení

Hlavní silnice I/57 spojující Opavu s Fulnekem se v neděli večer stala dějištěm přepadení. Nedlouho před sedmou hodinou u odbočky do Březové stálo auto, které předstíralo defekt.

27.9.2018

Při nehodě ve Velkých Hošticích přišel o život cyklista

Středeční  večer ve Velkých Hošticích byl tragický. Pár minut před osmou hodinou zde totiž došlo k dopravní nehodě, při které zemřel cyklista.

25.9.2018

Zvrhlík osahával ženě prsa, pak měl onanovat u obchodu

Během včerejšího dne policisté informovali o případu, který se stal letos 30. července. Devětatřicetiletá žena šla tehdy odpoledne kolem bytovky v ulici ČSA v Hlučíně, když k ní přišel jí neznámý muž, chytil ji kolem ramen a začal ji osahávat na prsou a dalších částech těla.

24.9.2018

Požáry v kraji způsobily statisícové škody

VIDEO, FOTOGALERIE/ Ke třem požárům objektů na Ostravsku a Novojičínsku vyjížděli v noci na pondělí a v pondělí ráno moravskoslezští hasiči.

21.9.2018

Smrtící drogy v regionu distribuoval i školák. Vzhledem k věku nebude stíhán

Počet obviněných se zvýšil na jedenáct. Vyšetřování dále pokračuje

14.9.2018

Opavští policisté rozbili drogový gang

Členové TOXI týmu opavské policie si před nedávnem na pažbu připsali další zářez. Povedlo se jim totiž odhalit a zadržet členy skupiny, která v Kravařích vařila pervitin.

14.9.2018

Taxikář z Krnova havaroval na Opavsku. Těžce se zranil spolujezdec

Zdá se, že silnice mezi Skřipovem a Bílovcem je prokletá. V minulosti na ní došlo k tragickým nehodám a nevyhýbají se jí ani srážky, při nichž dochází k vážným zraněním.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

Počet stíhaných stoupl na 6. Za šíření smrtelné drogy hrozí mužům až 18 let

Moravskoslezská policie udělala další pokrok v kauze smrtící drogy. Počet stíhaných osob v souvislosti s intoxikacemi syntetickými canabinoidy v našem kraji stoupl na šest.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

Smrtící droga už se objevila i v Hlučíně

Záchranáři dosud zachraňovali šestnáct lidí otrávených drogou Bakibou, která v kombinaci s alkoholem může i zabít. K prvnímu úmrtí z pondělního večera naštěstí žádné další zatím nepřibylo.

13.9.2018

Při nehodě přišel o život cyklista

Hlavní výpadovku z Opavy na Ostravu dnes ráno po deváté hodině poznamenala tragédie.

13.9.2018

Dívku v Ludgeřovicích srazilo auto, letěl pro ni vrtulník

Záchranáři zasahovali ve čtvrtek 13. září o půl osmé ráno u dopravní nehody v Ludgeřovicích.

12.9.2018

Hasiči zachránili ovci, která se propadla do studny

Pouhých deset minut trvalo hasičům, než pomohli bezbrannému zvířeti. Ve středu odpoledne v Bělé vytahovali ze studny ovci, která do pětimetrové hloubky spadla kvůli shnilým trámkům.

AKTUALIZOVÁNO
12.9.2018

Pozor, zabíjí! V oběhu může být až tři tisíce dávek smrtící drogy

Od pondělního večera kouřilo v Ostravě syntetický canabinoid už šest lidí. Jeden muž po požití smrtící drogy zemřel, další jsou stále ve velmi vážném stavu. Policisté se obávají, že v oběhu jí nyní může být možná až tři tisíce dávek.

11.9.2018

Z opavské seniorky vylákali stovky tisíc

Podvodníků, kteří se ze seniorů snaží vylákat peníze, je stále dost. Jeden případ se špatným koncem se nedávno řešil v Opavě. Poškozená přišla o 350 tisíc korun.

6.9.2018

Útočník z heraltického paneláku zamířil na Pankrác

Na pětapadesátiletého muže, který se ve Velkých Heralticích pokusil zabít svou partnerku, byla uvalena vazba. Dnes se o tom rozhodlo ve Slezské nemocnici.

4.9.2018

Muž ve Štěpánkovicích spadl ze žebříku, letěl pro něj vrtulník

K vážně zraněnému pacientovi vyjížděli v úterý 4. září dopoledne záchranáři do Štěpánkovic. Pětašedesátiletý muž zde spadl při práci ze žebříku, a to z výšky okolo tří až čtyř metrů.

4.9.2018

Pusa odstartovala krvavou pomstu

Nešťastný případ plný omylů a náhod, který málem skončil smrtí, začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedli tři muži z Novojičínska, kteří vloni v listopadu v Kopřivnici brutálně napadli svého známého.

3.9.2018

Muž, který hrozil odpálením bomby ve svém domě, nebyl příčetný

Muž, který se koncem května zabarikádoval ve svém domě v Ostravě-Porubě, hrozil odpálením bomby a revolverem ohrožoval příslušníky zásahové jednotky, nebude stíhán. V době činu byl totiž nepříčetný a za své jednání není trestně zodpovědný.

AKTUALIZOVÁNO
30.8.2018

Převrácený kamion musela vyprostit těžká technika

/FOTOGALERIE/ Dvě jednotky profesionálních hasičů z Bílovce a ostravského Zábřehu musely včera v podvečer vyrazit směr Skřipov.

29.8.2018

Odvolací senát si vzal čas na rozhodnutí o tragické nehodě

Tragickou nehodou, která si v srpnu 2016 vyžádala dva lidské životy, se ve středu v rámci odvolacího řízení zabýval Krajský soud v Ostravě.

29.8.2018

Muži u soudu odmítli, že by nelegálně vyráběli cigarety

Z údajných milionových daňových úniků při nelegální výrobě cigaret jsou obžalováni dva muži z Moravskoslezského kraje, kteří ve středu stanuli před senátem Krajského soudu v Ostravě.

29.8.2018

Krajský soud projedná v září kauzy Kramný a Studénka

Perný měsíc čeká Krajský soud v Ostravě. V září se zde uskuteční hned dva ostře sledované procesy, a to kauzy Kramný a Studénka. První začne 11. září, druhá je naplánována na 21. září.

AKTUALIZOVÁNO
29.8.2018

Při požáru na okraji Opavy uhořel muž

Proč včera večer u opavského hypermarketu Globus vznikl požár, jenž si vyžádal jeden lidský život? To je otázka, kterou se v současnosti zabývá policie.

27.8.2018

Tragická smrt v Opavě. Muž zemřel v kontejneru

Podruhé v tomto roce se ukázalo, jak nebezpečné mohou být otvory kontejnerů. V jednom z nich našel smrt devětačtyřicetiletý muž z Opavy.

27.8.2018

Ukradli tunu švestek, po zlodějích pátrá policie

Chlebičov – Když čtyřiatřicetiletý majitel přišel ke svému pozemku v Chlebičově, na jehož ploše rostou švestky, nestačil se divit.

27.8.2018

Náklaďák nedobrzdil a osobní auto odhozené na chodník zranilo děti

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí před polednem v Hlučíně. Jedno zraněné dítě vezl do ostravské fakultní nemocnice vrtulník, druhé sanitka. 

27.8.2018

Soud potrestal muže, který vydíral premiéra Babiše

Za vydírání premiéra Andreje Babiše roční podmíněný trest odložený na zkušební dvouletou lhůtu. Takový verdikt vynesl Okresní soud v Ostravě nad dvacetiletým mladíkem z Ostravy, který se podle obžaloby podílel na hackerských útocích na vládní i další webové stránky. Kromě toho měl přes sociální sítě vydírat premiéra Andreje Babiše.

25.8.2018

Tragédie na jezeře. V Hlučíně utonul plavec

Páteční odpoledne na Hlučínském jezeře bylo poznamenáno tragédií.

24.8.2018

Urážel svou přítelkyni, skončil na záchytce

Hlučínští policisté v těchto dnech prověřují případ šestadvacetiletého muže z Ostravy, který v jednom z bytových domů v Hlučíně opakovaně slovně napadal svou přítelkyni.

24.8.2018

Vandal poničil vodojem

Markvartovice – Bílou, černou a červenou barvu použil dosud neznámý vandal, který před pár dny poničil vodojem v Markvartovicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT