VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

24.10.2014

Ústavní soud potvrdil verdikt nad vítkovskými žháři

Ostrava – Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnosti dvou pachatelů žhářského útoku na domek Romů ve Vítkově na Opavsku. Jde o Davida Vaculíka a Jaromíra Lukeše. Deníku to potvrdil Vaculíkův obhájce Petr Kausta.

22.10.2014

Hasiči likvidovali únik nafty z proražené nádrže vozidla

Hrabyně - Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu dopoledne na Josefovském kopci, kde se stala nehoda nákladního automobilu Scania.

18.10.2014

Balíky slámy a sena zachvátily plameny. Škoda se odhaduje na půl milionu korun

Vítkov - U požáru stohu balíkované slámy v Klokočově zasahovalo v pátek před půlnocí pět jednotek hasičů.

15.10.2014

Hledání viníka žďárské tragédie pokračuje

Opava - Soudně nařízená léčba útočnice ve Žďáru nad Sázavou byla rozhodnutím Krajského soudu v Ostravě zahájená v únoru 2013 a dosud nebyla přerušená.

15.10.2014

Tragická nehoda u Zadků

Neplachovice – Jeden mrtvý a jeden lehce zraněný. Taková je bilance dopravní nehody, ke které došlo v úterý před dvaadvacátou hodinou na území obce Neplachovice. U její části Zadky na hlavním tahu spojující Opavu s Bruntálem havaroval Ford Transit, který sem přijížděl ve směru z Malých Heraltic.

15.10.2014

Další sebevražda na kolejích

Otice – Policisté řeší další případ sebevraždy, ke které došlo v kolejišti. V úterý krátce po šesté hodině večer se rozhodl ukončit svůj život patnáctiletý Opavan.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2014

Otrávil se oxidem uhelnatým

Opava – Odvrácenou stranu plynové karmy v úterý po 20. hodině večer na vlastní kůži pocítil osmačtyřicetiletý muž a o třináct let starší žena v jednom činžovním domě v Jánské ulici v Opavě.

14.10.2014

Žena znovu zaútočila nožem

Žďár nad Sázavou, Opava - Letos šestadvacetiletá žena, údajně schizofrenička, zabila ve Žďáru nad Sázavou v odborné škole nožem šestnáctiletého žáka.

AKTUALIZOVÁNO
14.10.2014

Pět stovek za hlas. V Opavě se kupčilo s volebními hlasy

Opava – Opavským politikům měli sehnat voliče. Za počínáním dvou osob, které původně vypadalo jako reklamní kampaň, se skrývalo obyčejné kupčení s hlasy, a to je podle zákona u nás trestné.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2014

Nehoda u Slavkova si nakonec vyžádala dva životy

Slavkov – Při dopravní nehodě, k níž došlo v neděli odpoledne kousek za Slavkovem, zemřeli oba mladíci, kteří jeli na motocyklu. Druhý z nich svým zraněním podlehl v pondělí večer.

12.10.2014

Fotbalový manažer dostal trest

Hlučín – Bývalý manažer fotbalového klubu FC Hlučín Daniel Černaj už zná svůj trest za focení nahých fotbalových dorostenců. Opavský soud mu celkem za pět prokázaných trestných činů uložil rok vězení s šestnáctiměsíčním odkladem. Kromě toho má dva a půl roku zákaz pracovat v mládežnických organizacích a musí nastoupit léčbu.

1.10.2014

Za vraždu seniora si muži odpykají 19 a 17 let

K devatenáctiletému a sedmnáctiletému trestu za vraždu odsoudil tento týden Vrchní soud v Olomouci mladé narkomany Milana Klapetka a Martina Lebedu, kteří předloni v listopadu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku přepadli a zastřelili jedenasedmdesá­tiletého muže.

AKTUALIZOVÁNO
29.9.2014

Klečícího muže v kolejišti nedaleko Děhylova srazil vlak

Děhylova – Na více než dvě hodiny v pondělí večer musel zastavit rychlík, který v 18.09 vyrazil z ostravského Svinova směr Opava. V úseku trati mezi Děhylovem a Jilešovicemi totiž zhruba o dvacet minut později srazil muže.

27.9.2014

Otec Natálky stanul znovu před soudem

Opava - Pavel Kudrik, mediálně známý jako otec popálené Natálky, je už u opavského soudu téměř jako doma.

25.9.2014

Zůstal viset v koruně stromu. Museli pro něj hasiči

Dobroslavice /FOTO/ – Velkou smůlu měl ve středu večer zhruba třicetiletý muž, který se svým kolegou v koruně statného stromu v Dobroslavicích ořezával větve. Jedna z těch opravdu silných ho při pádu zranila na paži a dotyčný se nemohl sám dostat dolů.

25.9.2014

Půlnoční sebevražda. Mladík si pod mostem u Kylešovic lehl pod vlak

Opava – Noc ze středy na čtvrtek bude mít asi ještě dlouho v neblahé paměti strojvedoucí, který před půlnocí řídil motorový vlak, s nímž projížděl pod mostem pro pěší, jenž spojuje ulici Jiráskovou a městskou část Kylešovice.

24.9.2014

Ve sklepě měl muniční sklad

Hrabyně - Učebnicový „špatný nápad" dostal jednačtyřicetiletý muž z Opavska, který s detektorem kovů procházel území kolem Hrabyně. V terénu našel značné množství munice z druhé světové války a místo aby přivolal pyrotechnika, ukládal střelivo do sklepa vlastního domu.

23.9.2014

Při vážné nehodě u Hrabyně byli těžce zraněni dva muži

Hrabyně – K velmi vážné dopravní nehodě došlo v úterý časně ráno nedaleko Hrabyně. Po třetí hodině obdrželi operátoři zprávu, že osobní automobil na úpatí hrabyňského kopce narazil do betonového pilíře rozestavěného silničního mostu, jenž se stane součástí rychlostní komunikace mezi Opavou a Ostravou.

22.9.2014

V Hrabyni unikala nebezpečná látka

Hrabyně /FOTO/ – Rehabilitační ústav v Hrabyni měl v pondělí v dopoledních hodinách zcela odlišné návštěvníky než jiné dny. Za normálních okolností by se zde kurýrovali pacienti zdejšího zařízení, místo toho se rehabilitačními prostory pohybovali hasiči v protichemických oblecích. V objektu totiž unikala chlornatá látka.

21.9.2014

Ve Vítkově zemřel motorkář

Vítkovsko - Tragická nehoda se udála v neděli okolo patnácté hodiny na Vítkovsku.

19.9.2014

V Hradci se nalezly lidské ostatky. Komu patřily?

Hradec nad Moravicí – Následující případ je na svém počátku. Také proto je zatím spíše plný otazníků a „hemží" se nedostatkem podrobných informací. Jistá je jedna věc. V Hradci nad Moravicí zemřel před časem za nevyjasněných okolností člověk.

18.9.2014

Lidé pomohli v dopadení lupičů přepadávajících herny v kraji

Havířov - Zveřejnění videozáznamu a fotografií podezřelých mužů pomohlo v objasnění série loupežných přepadení heren v Moravskoslezském kraji. Na noční loupeživé výpravy se vydávali dva muži z Karviné. 

18.9.2014

Cestu mezi Dolním Benešovem a Kozmicemi zablokovala nehoda

Dolní Benešov – Pokud jste se ve středu mezi 16.30 a 19.00 chtěli dostat z Dolního Benešova do Hlučína a dále na Ostravu potažmo v opačném směru, policisté vás navedli na objížďku.

18.9.2014

Cyklistka sjela do strouhy a zabila se

Velké Hoštice, Kravaře – Obrovskou smůlu měla ve středu v podvečerních hodinách šestačtyřicetiletá cyklistka, která se pohybovala na cyklostezce v úseku mezi Velkými Hošticemi a Kravařemi.

11.9.2014

Těžké zranění na pile: dělníkovi uvízl v těle metr a půl dlouhý kus dřeva

Hradec nad Moravicí – Následující řádky by neměli číst méně otrlí čtenáři. Ve středu kolem půl jedenácté dopoledne se na pile v Hradci nad Moravicí udála ošklivá nehoda, při které byl těžce zraněn osmatřicetiletý dělník.

10.9.2014

Cyklistku srazilo v Hlučíně auto. Byla těžce zraněna

Hlučín – Bylo kolem čtvrt na šest ráno, když musela ve středu vyrazit posádka záchranářů do Hlučína. Za zatím neupřesněných okolností zde došlo ke srážce mezi autem a osmatřicetiletou cyklistkou.

5.9.2014

Trojice dealerů byla obviněna z distribuce pervitinu

Opavsko – Minimálně čtvrt kila pervitinu rozdali či prodali nejméně devatenácti lidem. Osmatřicetiletý Opavan a devětadvacetiletý muž a stejně stará žena z Opavska byli obviněni ze zločinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

2.9.2014

Voda zatopila v Hlučíně domy. Hasiči zachraňovali lidi, auta i nábytek

Hlučín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Obyvatelé ulice U Cihelny v Hlučíně jsou už na problémy spjaté s vytrvalými dešti zvyklí. Hasiči sem kvůli tomu vyjíždějí minimálně jednou do roka. Tentokrát se ale situace vyhrotila mnohem více. Vydatný déšť zde způsobil v noci z pondělka na úterý malou pohromu.

AKTUALIZOVÁNO
28.8.2014

Muž zemřel po srážce s vlakem. Šlo prý o sebevraždu

Velké Hoštice – Podle policie si padesátiletý muž z Velkých Hoštic nejspíše chtěl vzít život. A bohužel se mu to i povedlo.

28.8.2014

Smrt na kolejích: letošní statistika je více než děsivá

Drážní inspekce bije na poplach. Od začátku roku do poloviny tohoto týdne zemřelo po střetu s vlakem 155 lidí, což je o třicet více než za stejné období loňského roku. Lidé si například zkracují cestu a přecházejí v místech, kde je to přísně zakázáno.

25.8.2014

Fiat skončil po srážce na jednom z domů

Opava – Statisticky bychom v Opavě hledali jen horko těžko dopravní uzel, na kterém dochází častěji k nehodám, než je křižovatka ulic Pekařská a Nákladní. K další z bouraček tu došlo v pondělí před pátou ráno a na místě zůstali dva zranění lidé.

22.8.2014

V Kateřinkách hořel Volkswagen

Opava – Do městské části Opava-Kateřinky, konkrétně do ulice Antonína Sovy, museli ve čtvrtek hodinu před půlnocí vyrazit opavští profesionální hasiči a místní dobrovolný sbor.

15.8.2014

Bývalý manažer FC Hlučín byl obžalován

Hlučín – Okresní soud v Opavě před nedávnem obdržel obžalobu na bývalého sportovního manažera FC Hlučín D. Č.

15.8.2014

V Ludgeřovicích se zabil motorkář

Ludgeřovice /VIDEO/ – Ke smrtelné nehodě došlo v pátek dopoledne v Ludgeřovicích. Zahynul zde osmadvacetiletý motorkář.

AKTUALIZOVÁNO
14.8.2014

Před Základní školou Englišova ležel mrtvý muž

Opava - Pořádný šok čekal na uklízečky Annu Křapovou a Hanu Cahlovou, když ve čtvrtek krátce po páté hodině ranní dorazily do práce. U kontejnerů před Základní školou Englišova v Opavě totiž našly bezvládné tělo devětadvacetiletého muže, jenž nejevil žádné známky života.

13.8.2014

OBRAZEM: Hasiči vyprošťovali kombajn tankem

Hlučín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Přetrvávající deště z posledních dnů byly důvodem uvíznutí kombajnu v blátě na poli u Hlučína.

11.8.2014

Ženy zmlátili kvůli cigaretě

Opava - Opravdu se může něco podobného stát? Následující příběh se začal řešit ve velkém na sociální síti Facebook a jeho obsah je až děsivý. Zejména s ohledem na údajnou ignoraci lidí a drzost kriminálníků.

7.8.2014

Noc loupeží: Přepadení herny a útok na ženy na procházce

Opava - Maskovaný muž s mačetou přepadl obsluhu herny v Kylešovicích. Dvojice žen byla napadena údajně romskými agresory v centru města. A to vše během jedné noci.

AKTUALIZOVÁNO
7.8.2014

Skřipovský vrah dopaden? Policie obvinila šestadvacetiletého mladíka

Skřipov, Ostrava – Uplynul bezmála rok. Už to vypadalo, že případ vraždy vedoucí pošty ve Skřipově zůstane odložen v sekci nevyřešených. Nyní ale kriminalisté z činu obvinili šestadvacetiletého mladíka.

30.7.2014

Záchranáři ve středu v kraji zasahovali u tří popálených

V průběhu pouhých dvou hodin středečního odpoledne museli zdravotníci Záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovat u případů popálených lidí na Opavsku, Frýdecko-Místecku a Novojičínsku.

30.7.2014

Smolná desetiminutovka. Při dvou nehodách se zranilo pět lidí

Kravaře, Březová – Souhra náhod vedla v úterý na Opavsku k málo vídané situaci. Záchranáři, policisté a hasiči tu vyráželi ke dvěma na sobě nezávislým autonehodám v rozmezí pouhých několika minut.

29.7.2014

Řidič mazdy srážku s náklaďákem nepřežil

Služovice, Hněvošice /VIDEO/ – Smrtí jednoho z účastníků skončila nehoda, která se udála v pondělí po páté hodině odpolední na silnici mezi Služovicemi a Hněvošicemi.

AKTUALIZOVÁNO
24.7.2014

Teta týraných dětí opustila na podmínku vězení

Opava – Soud v Opavě ve čtvrtek rozhodl o podmíněném propuštění ženy, která byla odsouzena v kauze Kuřim za týrání svých synovců. Odsouzena byla k deseti letům vězení, což byl nejpřísnější trest v případu. Věznici opustila dopoledne. Řekla to mluvčí opavské věznice Barbora Šumberová.

22.7.2014

Řidička měla v těle drogy, srazila se s dodávkou se sedmi lidmi

Skrochovice – Dopravu mezi Skrochovicemi a Holasovicemi v úterý ráno zkomplikovala vážně vyhlížející nehoda. Kolem půl šesté ráno se zde srazilo osobní auto a dodávka s vozíkem, ve které cestovalo sedm lidí. Jako zázrakem se nikomu z nich nic nestalo.

16.7.2014

Na silnici našli těžce zraněnou cyklistku. Policie hledá svědky nehody

Háj ve Slezsku – Opavští policisté v současnosti řeší nehodu, o níž s jistotou prakticky ví pouze to, že k ní došlo v úterý kolem jedenácté večer na silnici mezi Hájem ve Slezsku a místní částí Lhota.

AKTUALIZOVÁNO
16.7.2014

Požár nedaleko západního nádraží skončil smrtí člověka

Opava /FOTOGALERIE/ – Záhadný. Požár zahradní chaty, který vypukl ve středu brzy ráno nedaleko nádraží Opava-západ, si toto přízvisko zaslouží. Informací je minimum a jisté je jen to, že o život přišel jeden člověk

7.7.2014

Mladíka na hudební akci pobodali, policie hledá svědky

Hlučín – Více otázek než odpovědí zatím nabízí případ pobodaného mladíka, který se udál v Hlučíně. K incidentu došlo již v sobotu 28. června, informace o něm byly zveřejněny ale až nyní.

AKTUALIZOVÁNO
4.7.2014

Popelářské auto rozpáralo osobní vlak

Otice-Rybníčky /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Srážku dvou těžkotonážních dopravních prostředků odnesl blíže nespecifikovaným zraněním jeden člověk. V pátek, pár minut před sedmou ranní došlo mezi Brankou u Opavy a Opavou ke střetu mezi osobním vlakem a popelářským nákladním autem.

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2014

Při požáru v Kateřinkách zemřel člověk

Opava /VIDEO, FOTO/ – Jeden mrtvý, další lidé v nemocnici a čtyřiapadesát evakuovaných. Taková je smutná statistika nočního požáru, který vypukl před třetí ráno v jednom z paneláků v Opavě-Kateřinkách.

2.7.2014

Červen na krajských silnicích: 6 mrtvých a 21 zraněných. Mezi nimi jsou i děti

Taková je předběžná bilance červnových nehod v Moravskoslezském kraji. Mezi mrtvými a těžce zraněnými jsou i děti. Poslední vážná nehoda se stala v Ostravě, kde vozidlo zachytilo dvanáctiletého chlapce přebíhajícího silnici.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT