Samotnému odhalení předcházelo vyhlášení pátrání po zmizelém červeném autě Škoda 120. „Policisté se rozhodli zkontrolovat odlehlejší místa, zejména u starších řadových garáží v Ostravě. Na ulici Nákladní narazili na mladíka, který stál u dveří garáže, v níž se nacházela škodovka právě červené barvy. Byla již však částečně rozebrána a bez registračních značek.

Na dotaz odkud je uvedené vozidlo, devatenáctiletý mladík z Kopřivnice pouze sdělil, že ho koupil za tisíc korun. Jméno prodejce však neuvedl,“ popsal situaci mluvčí severomoravské policie Milan Klézl s tím, že ochránci zákona vzápětí prohledávali okolí. „Byl to pro ně šok! Našli totiž nesčetné množství zbytků z dalších demontovaných vozidel,“ dodal Klézl. Případem se začali zabývat kriminalisté ze speciálního týmu Auto, kteří mladíka zatím usvědčili z osmi krádeži škodovek různých typů - 105, 120, 125 ale i 1203. Všechna vozidla rozebral na díly a věci prodal ve výkupnách šrotu. „Počet ukradených a demontovaných aut není určitě konečný - může se jednat o desítky vozů se statisícovou škodou,“ řekl Klézl.

Policisté mají jasno i v další věci – mladík není žádným sólovým hráčem a musel mít komplice. „Po jeho společnících intenzivně pátráme,“ řekl Klézl s tím, že výtečník čelí obvinění z trestného činu krádeže. Za první pololetí zmizelo z ostravských ulic 155 vozidel, což je o šestačtyřicet méně než za stejné období loňského roku.