V tu dobu se vracel přes park u Slezského muzea domů. „Dva muži ho srazili na zem. Za použití násilí mu sebrali peněženku s částkou osmnáct tisíc korun a doklady,“ vysvětlil mluvčí policie René Černohorský. Pak utekli.

Krátce nato se jen o pár stovek metrů dál (u mostu na Ratibořské ulici) stalo další přepadení. Čtyřiačtyřicetiletého muže někdo srazil na chodník, a to tak, že se zranil a musel být lékařsky ošetřen. „Má zlomeniny a pohmožděniny po těle,“ řekl Černohorský. Muž sice přišel o ledvinku s mobilem, klíči a čtyřmi stovkami, ale jak se později podařilo zjistit, ne při přepadení.

Jako první kriminalisté objasnili případ u mostu. Pachatel se prý přiznal. „Uvedl, že muže nechtěl okrást, ale jen napadnout,“ řekl jeden z policistů. Jednou z verzí bylo, že oba případy mohou spolu souviset. Jenže před pár dny policie zatkla dva mladé muže ruské národnosti (26 a 29 let), a ty z prvního přepadení u muzea obvinila. „Podařilo se nám u nich zajistit jak doklady, tak i peníze přepadeného muže,“ uvedl policista.

Soudce na oba cizince uvalil vazbu. „Prověřujeme, zda toho nemají na svědomí více,“ dodal policista.