Vandala, který před dvěma měsíci jako smyslů zbavený bušil plechovou popelnicí do bankomatu České spořitelny v Opavě-Kateřinkách, před pár dny lapila opavská policie. Podle informací jejího tiskového mluvčího Reného Černohorského je agresorem jednadvacetiletý Opavan, který svůj nepochopitelný čin údajně spáchal v rozčilení.

Na případ před týdnem upozornila naše redakce, která zveřejnila fotografie z jeho řádění (viz ZDE). To totiž nasnímala kamera zabudovaná přímo v ničeném bankomatu. Muž podle záznamu vešel do místnosti, uchopil plechovou popelnici a jako smyslů zbavený jí začal bušit do prosklené obrazovky bankomatu.

Celé řádění se odehrálo během několika desítek sekund, a přestože policie dorazila na místo téměř okamžitě, mladík mezitím utekl a dva měsíce se mu dařilo unikat spravedlnosti. „Ihned poté, co byla v novinách zveřejněna jeho fotografie s výzvou, se nám ozvalo pět lidí. Ti policii informovali, o koho by se mělo jednat,“ sdělil naší redakci René Černohorský.

„Muže jsme předvedli k podání vysvětlení a ten se k činu přiznal. Řekl, že jednal v rozčilení, protože se krátce předtím pohádal na nedaleké diskotéce,“ dodal. „Policie děkuje redakci Opavského a hlučínského deníku a Regionu i lidem, kteří se nebáli a svými informacemi dopomohli k dopadení pachatele,“ dodal policejní mluvčí. Podle jeho vyjádření je podstata činu dále v šetření a policie čeká na řádné vyčíslení škody.