Patříte mezi nemalou skupinu těch, kteří si rádi pochutnají na kvalitním značkovém alkoholu? Pak čtěte pozorně. Ani alkohol zakoupený na Opavsku nemusí být stoprocentně pravý a bezpečný.

Vynalézavost prodejců dokazuje případ z Bruntálska, kde celníci v těchto dnech objevili na lahvích s lihovinami falešné kolky. Vypadaly sice důvěryhodně, ale nakonec prozradily, že jim chybí stanovené ochranné prvky. „Evidenční čísla se pod lupou jevila jako natištěná a rovněž kódy na těchto kontrolních páskách, stanovené vyhláškou, jsou určeny na jiná spotřebitelská balení,“ říká mluvčí ostravského Celního ředitelství Karel Moškoř.

Celkem se jednalo o dvacet šest lahví značek Vodka jemná a Tuzemák. Neoznačené lihoviny stále patří k žádanému artiklu zboží, na kterém mohou získat prodávající i kupující. Zjistit místa a původ nelegální výroby alkoholu a jeho následné distribuce do obchodní sítě nebývá snadné. Případ, zjištěný v těchto dnech pracovníky Celního úřadu v Krnově, může sloužit jako varování pro občany na dalších místech kraje. Láhev podezřele vyrobeného alkoholu jim může po vypití způsobit těžké zdravotní problémy.