Podle informací mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdely na místě dosud zasahuje jednotka a technika Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Opavě, Ostravě-Zábřehu a v Ostravě-Hrabůvce a s nimi dobrovolní hasiči z Pusté Polomi, Hrabyně a Hradce nad Moravicí-Jakubčovic.

Jako první se hasičům z Opavy a Pusté Polomi podařilo ulovit čtyři prasata, která po havárii unikla z korby. Zhruba do patnácti hodin hasiči vytáhli živé, zraněné i mrtvé kusy ze čtyř z celkových šesti sekcí korby kamionu, která byla rozdělena na tři poschodí. Nezraněné kusy si odváželi pracovníci jatek, mrtvé a veterináři utracená zraněná zvířata si průběžně odváželi pracovníci kafilerie. Po postavení kamionu na kola v příkopu s pomocí těžké hasičské techniky - vyprošťovacích vozidel Tatra 815 z opavské stanice a Mercedesu Benz Bizon ze stanice Ostrava-Zábřeh - začali hasiči vyprošťovat i prasata z posledních dvou sekcí, kam se předtím nedostali.

Havárii odhadem přežila jen necelá stovka vepřů, zbytek skončí v kafilerii. Kamion Iveco vezl 205 živých prasat na jatka do Otic (okres Opava) z Čavisova (okres Ostrava). Havaroval v pondělí před půl desátou na silnici mezi Pustou Polomí a Hlubočcem. O vyzvednutí kamionu, stojícího v příkopě, na silnici se postará jeho majitel.