Včera, šestnáct hodin, železniční přejezd Štítina. To bylo místo včerejší havárky mezi rychlíkem jedoucím z Ostravy přes Opavu na Jeseník a polským kamionem převážejícím slámu. Podle svědků, které redakce na místě oslovila, jel polský řidič na červenou. Náraz byl slyšet do daleka a přilákal k místu nehody desítky zvědavců. V podvečer se ještě na místě válely balíky slámy, zvukovou kulisou byl výstražný tón červených světel na přejezdu, hasiči odkláněli dopravu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Potvrdil to chvíli po nehodě tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl. „Nehodu jsme měli nahlášenou od vedoucí provozu svinovského nádraží. Paní hlásila, že došlo ke srážce vlaku s autem na přejezdu ve Štítině. Nic konkrétnějšího v tu chvíli nevěděla, měla zprostředkované informace,“ vysvětluje Lukáš Humpl s tím, že jim předala kontakt na výpravčí do Štítiny. „Asi přes pět telefonátů jsme se dopracovali k nějakým informacím. Okamžitě vyjela opavská rychlá a vrtulník ze Zábřehu,“ pokračuje Lukáš Humpl.

„Vlak zasáhl pouze návěs nákladního auta, takže řidič ani nikdo z cestujících nebyl zraněn,“ objasňuje dále Lukáš Humpl. Nakonec dodal, že vrtulník na místo nedorazil. „Vzhledem k tomu, že nebyla žádná zranění, otočil to vrtulník hned ve vzduchu,“ doplnil mluvčí záchranky. K nehodě vyjeli také ostravští hasiči a zlikvidovali menší požár ve vlaku.