Mohl by to být příběh jako vystřižený podle komediálního scénáře, kdyby nešlo o případ, který se nedáno odehrál a vlastně stále odehrává v řadách hlučínských mužů zákona.

Vše začalo ve chvíli, kdy dva místní strážníci kradli u jednoho ze zdejších rozestavěných rodinných domků stavební materiál. Měli však smůlu. Majitel domku je natočil na průmyslovou kameru a vše předal policii. Vedení města, které strážníky zaměstnává, je chtělo potrestat. Zdá se však, že zatím u jednoho z nich nemá šanci.

Poté, co jeho čin vyšel najevo, onemocněl a dosud zůstává na nemocenské. Druhý, který již byl potrestán jak finančně, tak sesazením z funkce vedoucího směny, se nyní obhajuje na internetu.

Tak si místní občané mohou na internetových stránkách hlucin.com přečíst například toto:„…kolega mi řekl, že tu má domluvené zbytky stavebního materiálu, chce je rychle naložit a já mu mám s tím pomoct.“ Strážník dále tvrdí, že to odmítl, protože se kvůli něho nenechá vyhodit z práce.

Jak potvrdila mluvčí Hlučína Jarmila Harazinová, záležitost je nyní patová. Protože strážník je na nemocenské, nemohou ho nadřízení propustit.

Starosta Hlučína David Maňas (ODS) k případu podotkl: „Jsem znechucen. Proces vyvození důsledků ještě není ukončen. Nezbývá mi než věřit, že se jednalo o zkratovité jednání jednotlivců, a dohlížet na to, aby se neopakovalo nic, co by vrhalo špatné světlo na městskou policii jako celek.“