„Šestačtyřice­tiletého muže se podařilo dostat na břeh. Svědkové zavolali záchrannou službu. Operační středisko bylo o události informováno několik minut po třinácté hodině. Na místo byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z Bruntálu a také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy,“ informoval tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

Muž byl při vědomí, měl však výrazné dechové obtíže. Přivolaný lékař provedl přímo na místě EKG, které potvrdilo akutní srdeční infarkt. „Záchranáři postiženého napojili na monitor, aby mohli sledovat pravidelnost srdeční činnosti a podali pacientovi kyslík. Následoval rychlý, ale šetrný transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ pokračoval Lukáš Humpl.

Mluvčí fakultní nemocnice Tomáš Oborný pak naší redakci včera těsně před uzávěrkou tohoto vydání potvrdil, že pacient je stabilizován a hospitalizován na interní klinice. Heřmanický lom, který často navštěvují také potápěči z Opavska, je neblaze proslulý. Jen za loňský rok si lom vyžádal tři lidské životy. Na konci dubna zde utonul čtyřicetiletý otec se svou sedmnáctiletou dcerou. Stalo se tak i přesto, že byli zkušenými potápěči.

 

O život zde přišla také jednapadesátiletá potápěčka z Polska. Záchranáři zde poskytovali pomoc také patnáctiletému mladíkovi z Chabičova, který před několika měsíci v lomu málem utonul. Jeho zdravotní stav by měl být podle dostupných informací nyní lepší. „Mám pocit, že byl přeložen do Opavy,“ sdělil včera Tomáš Oborný.