Neuzamčená pokladna prodejny šperků a luxusních stříbrných náušnic, chvilka nepochopitelné nepozornosti a třiatřicetiletý recidivista z Ostravy. To byly tři základní faktory „velké stříbrné loupeže“, kterou zmíněný recidivista zorganizoval a provedl v Opavě už na konci prvního listopadového týdne loňského roku. Než lupiče před pár dny opavská policie obvinila, mohl se bez sedmi dnů tři měsíce ze své drzé krádeže těšit. Proč drzé?

Ostravan, už dříve za obdobnou trestnou činnost trestaný, si totiž k provedení svého kousku vybral pro loupež zdánlivě nejméně vhodnou dobu: právě poledne. V prodejně stříbra na opavském Dolním náměstí se recidivista z Ostravy nejprve choval jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené sříbrné šperky, náušnice a přívěsky a snažil se vzbudit u obsluhy pokladny dojem, že nepřišel loupit, ale nakupovat.

Uchlácholit pozornost pokladní se mu povedlo, protože pokladna s nemalým obnosem zůstala v nepozornosti odemčená. „Pachatel z neuzamčené zásuvky prodejního pultu prodejny stříbra odcizil finanční hotovost ve výši padesát sedm tisíc korun, která byla uložena v papírové obálce, a tím společnostiAGJaspis Plus, s. r. o., se sídlem v Opavě způsobil výše uvedenou škodu,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že lapený zloděj nebyl pro policisty v Moravskoslezském kraji zcela neznámá firma

. „Muž se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl za obdobný majetkový trestný čin odsouzen už v květnu minulého roku Okresním soudem v Jeseníku k trestu obecně prospěšných prací ve výši čtyři sta hodin, které doposud neodpracoval,“ poodkryl se zákonem se neslučující minulost obviněného Ostravana opavský policejní mluvčí. Třiatřicetiletý recidivista teď má na krku obvinění ze spáchání trestného činu krádeže.