Na místo události vzlétl okamžitě vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy, protože nahlášeno bylo těžké zranění jedné osoby. Postiženým byl muž ve věku třiceti osmi let, pravděpodobně řidič havarovaného automobilu. Při nárazu byl čelním oknem vymrštěn ven, přičemž vozidlo dopadlo na něj. Pacient utrpěl mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem a zasahující lékař mu již bohužel nedokázal pomoci. Muž patrně zemřel bezprostředně po nehodě.

Záchranáři nalezli ve vozidle prázdnou dětskou sedačku a také čepičku. Proto začali hledat dalšího postiženého, avšak bezvýsledně. Po chvíli se ukázalo, že dítě se ve vozidle skutečně nacházelo, bylo však z místa odvezeno kolemjedoucím motoristou. Posádka záchranné služby proto požádala přítomné policisty, aby dítě vyhledali a podali zprávu, zda je zraněno či nikoliv.

Příslušníci policie devítiletou dívku skutečně objevili – byla neznámým mužem odvezena na pracoviště své matky a v době příjezdu hlídky policie již byly obě doma. Dítě však při nehodě utrpělo poranění dolní končetiny, hrudníku a hlavy. Proto byla přivolána posádka rychlé zdravotnické pomoci, která dítě i s maminkou transportovala k vyšetření na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.