Zřejmě zakletá byla od sobotního večera hlavní silnice I/58 mezi Příborem a Frenštátem pod Radhoštěm. Během přibližně třinácti hodin se na ní staly tři vážné dopravní nehody. Ta nejtragičtější se udála na frenštátské Rožnovské ulici krátce před devátou hodinou večer (blíže o ní píšeme na straně 8).

Další dvě nehody si policisté zapsali do statistik až v neděli. Tři hodiny po půlnoci nevěnoval řízení Fiatu Brava pozornost řidič (21 let) z Frýdku Místku. V zatáčce sjel z cesty, narazil do stromu a pařezu. Při nehodě se těžce zranila dívka (16), která seděla vedle šoféra. Tomu policisté v dechu naměřili 1,45 promile alkoholu. „Zraněnou spolujezdkyni transportovali záchranáři s mnoha četnými poraněními hlavy do ostravské fakultní nemocnice,“ informoval novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Stejným způsobem a do stejné nemocnice dopravila včera dopoledne Letecká záchranná služba také dívku (23) z Velkého Meziříčí. „Jela jako spolujezdkyně na motocyklu Yamaha 1000. Řidič motorky nezvládl asi dva kilometry za Frenštátem směrem na Kopřivnici svůj stroj a v levotočivé zatáčce sjel ze silnice a narazil do stromu,“ popsal třetí vážnou nehodu novojičínský policejní mluvčí. Zatímco dívka se bude minimálně několik týdnů léčit, motorkáři se při nehodě jako zázrakem nic nestalo.