Když se dvaadvacetiletý mladík rozhodl její trafiku na Ratibořské ulici přepadnout, netušil, že důchodkyně má pro strach uděláno. Bylo 16. června ráno, když zaklepal na dveře trafiky s plastovou pistolí v ruce. Marie Hamplová v domnění, že je to její kolegyně, otevřela. „Za dveřmi stál mladík a začal mě tlačit dovnitř. Nejdříve jsem si myslela, že si dělá legraci. Pár vtipálků tady mezi zákazníky máme. Řekla jsem si, co za troubu mě to tady straší,“ vypráví trafikantka.

Ve chvíli, kdy na ni mladík vytáhl pistoli, jí ale došlo, že o legraci nejde. To, že pistole je plastová, Marie Hamplová nezaregistrovala. „Vjel do mě vztek a začali jsme se přetlačovat. On dovnitř trafiky a já s ním ven. Nepromluvili jsme ani slovo. Když viděl, že bude za chvíli na chodníku, hmátl po mé kabelce, ukradl ji a utekl,“ vypráví Marie Hamplová. Strach prý dostala, až bylo po všem.

O tom, že opavští kriminalisté za přispění Opavského a hlučínského deníku a Regionu mladíka předevčírem dopadli, neměla ještě včera ani tušení. „Když nad tím teď tak přemýšlím, on to byl vlastně docela slušný lupič, teda až na tu tašku, co mi sebral,“ komentovala jeho dopadení. Podle slov policejního mluvčího Reného Černohorského je muž stíhán pro spáchání trestných činů loupež a neoprávněné držení platební karty. „Poškozené ženě odcizil dále peněženku se dvěma sty korunami, osobní doklady, kartu MHD, svazek klíčů, dámské hodinky a dvě kreditní karty,“ dodal Černohorský.