Čtyři zvířata už pošla během nedělního večera. Ošetřovatelé ranče předpokládají, že uhynou i další zvířata. Celkem by jich mohlo být až 21. ČTK to řekl vedoucí ranče Josef Dudek s tím, že během posledních tří let je to už druhý podobný případ. "První ovečka uhynula v neděli po 19:00. Do tří hodin pak zemřely ještě tři. Předpokládáme, že pojde i dalších šest zvířat, u kterých se už také otrava projevila," řekl Dudek. Dodal, že pravděpodobně se k jedu dostaly i kozy, kterých je ve výběhu 11.

Výběhy koz a ovcí jsou volně přístupné a vedení ranče nijak návštěvníkům nebrání v jejich krmení. Případ vyšetřuje hlučínská policie. Snaží se zjistit, zda nebyl spáchán trestný čin. Hodnota jednoho zvířete je 2500 korun. "Pokud se otrava prokáže, mohl by být pachatel obviněn z poškozování cizí věci," řekl ČTK mluvčí opavské policie René Černohorský. Dodal, že veterinář ale na místě nic, co by otravě nasvědčovalo, nezjistil. "Otrava to mohla být. Stejně tak ale i jiné věci. Potvrdit to definitivně budu schopen až po případné pitvě," řekl ČTK veterinář, který na místo přijel. Dudek dodal, že pokud případné laboratorní rozbory nebudou příliš nákladné, nechají si je udělat.

Podobný případ Dětský ranč v Hlučíně zažil už před třemi lety. Tehdy se prokázalo, že neznámý travič jedem na krysy otrávil osm kamerunských koz, tři ovečky a jednu lamu. Ta otravu sice přežila, ale od té doby je slepá. Podobných útoků ale ranč zažil více. Ještě před první otravou neznámí surovci během noci ve stáji svázali a ubili jednoho koně, pak zase zničili dětem záhon s vypěstovanou zeleninou. "Za vším je lidská závist," komentoval počínání lidí Dudek. Ten Dětský ranč založil před 18 lety jako hipoterapeutické centrum pro tělesně a mentálně postižené.