Proti zákonu se prohřešil nejen na území celého Moravskoslezského kraje, řádil rovněž v Praze, Olomouci, Vyškově i ve Špindlerově Mlýně. Antonín Petroš se narodil 17. července 1983 v Olomouci. K trvalému pobytu je hlášen na adrese Horní 3, Bruntál, kde však nepobývá. Soud na něj vydal souhlas k zatčení. Upozorňujeme, že se delikvent může vydávat za Daniela Pulcharta, narozeného 16. března 1977. Používá jeho občanský i řidičský průkaz, tak jako u osoby Jiřího Mikoláše, narozeného 30. června 1986, hlášeného trvale na adrese Na Nábřeží 3, Bruntál.

Antonín Petroš si s oblibou půjčuje luxusní automobily, které nevrací. Postupoval tak i firmy z Vojkovic, kde se nechal zaměstnat. Zapůjčili mu Octavii a finanční hotovost na nákup materiálu. To bylo naposledy, co jej viděli. Octavii se půjčil i v Olomouci. Vůz opět nevrátil. Ve Vítkovicích převzal Peugeot 307 SW a navždy odjel. Uzavíral rovněž smlouvy s mobilními operátory a ani v těchto případech neplnil smluvní podmínky. V Praze na Jižním Městě převzal Fabii a ani tu nevrátil. Ve Šindlerově Mlýně si v půjčovně nasmlouval snowboard a boty a poté zmizel. Fiat Stylo vyzvednul na Praze 4 a opět se po anglicku vypařil. Rovněž si otevřel na cizí jméno účet ve spořitelně, kam si převedl peníze, patřící jinému muži.

Hledaný Antonín Petroš má hubenou postavu, vysoký je mezi 182 a 185 centimetry. Oči má hnědé, vlasy rovné, hnědé. Vypadá na třiadvacet let. Jakékoliv svědectví přijme kterákoliv policejní služebna, policejní linka 158 nebo přímo bruntálští kriminalisté na čísle 974 731 336.