„Jeho svědectví může mít důležitý význam pro objasnění závažné trestné činnosti,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský. O jaký případ konkrétně jde, však nechtěl mluvčí upřesnit s odůvodněním, že věc je v šetření. „Vyzýváme tohoto muže, ať se ozve sám, nebo ať se ozve veřejnost s informacemi o něm,“ podotkl mluvčí.

Pátrání po druhém muži se týká série požárů, k nimž ve dnech 6. 7. a 8. srpna došlo v Dolním Benešově–Zábřehu. Neznámý žhář se zde postaral o to, že místní lidé nemohli klidně spát. Během tří nocí zde vypukly na odlehlých místech tři velké požáry, což nemá na Opavsku obdoby. Tyto noční požáry mají tři společné jmenovatele: obrovská škoda na poničeném majetku, čas těsně před půlnocí a úmyslné založení. První požár vznikl na traktorových vlečkách se slámou v objektu Zemědělského družstva Opavice na Opavské ulici, podruhé oheň vznikl na hospodářské budově patřící jednapadesátileté místní ženě a potřetí někdo založil požár ve stodole se senem, od něhož chytly zemědělské stroje, uskladněná krytina i osivo.

Lidé v Zábřehu se dalšího řádění neznámého žháře báli, proto začali v noci spolu s policisty hlídat také. Policistům jde při jejich pátrání o pondělí 6. srpna, kdy ve 23.25 hodin majitel stodoly zjistil, že mu jeho majetek hoří. Vyběhl ven a viděl v okolí dva muže. „V jednom z nich poznal mladíka ve fialovém tričku ve věku šestnácti až sedmnácti let. Právě ten by mohl přispět svým svědectvím k objasnění tohoto požáru. Pohyboval se zde v době, kdy tam bylo již více lidí,“ pokračoval Černohorský. Policie vyzývá oba muže a veřejnost, aby se ohlásili na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 737 445.