Recidivista, který byl závislý na omamných látkách, se loni vloupal do vozidla Fiat Punto. Vozidlo poškodil a odcizil z něj doklady i rádio, za něž chtěl v zastavárně dvě stovky. O pár týdnů později vnikl do mateřské školky na Gorkého ulici v Krnově, kde odcizil několik kabelek a klíče od vozidla Mazda. Pod vlivem omamných látek a bez řidičského oprávnění s tímto vozidlem ujel. Ne daleko, protože na Jesenické ulici havaroval a při nehodě poškodil pět vozidel a způsobil statisícové škody. Od této nehody utekl.

Obžalovaný se loni také nepohodl se svým bratrem v Nádražní restauraci v Krnově a po slovní výměně jej pětkrát bodl nožem. Osmicentimetrová čepel několikráte zabodnutá do těla staršího sourozence nezpůsobila jen náhodou vážná zranění. Jelikož pobodaný bratr nesouhlasil se zahájením trestního stíhání, byl útočník obžalován jen z výtržnictví. To bylo na základě důkazů a znaleckých posudků překvalifikováno na trestný čin opilství. Pro skutek kvalifikovaný jako trestný čin neoprávněného držení platební karty, obžalovaný nemohl být odsouzen, jelikož v době krádeže nemohl vědět, že se v peněžence jedné z poškozených nachází kreditní karta a nikterak ji nezneužil. Proto bylo jednání postoupeno jako možný přestupek komisi Městského úřadu Krnov. Obžalovaný, který nyní abstinuje a pracuje, se k některým trestným činům doznal.

Z jiných ho usvědčují svědecké výpovědi. „Je mi to moc líto, co jsem udělal. Chci se všem omluvit,“ řekl samosoudci L. R. Nekompromisní státní zástupkyně požadovala pro obžalovaného trest odnětí svobody na šestnáct měsíců v žaláři s ostrahou a středně dlouhý zákaz řízení motorových vozidel. Samosoudce musel přihlédnout i k dalším okolnostem. Přitěžující okolností byly pro obžalovaného neodpracované veřejně prospěšné práce. Naopak polehčující okolností je to, že obžalovaný pracuje a snaží se vyrovnat dluhy, které svým jednáním způsobil. Víc než roční odnětí svobody, zákaz řízení motorových vozidel na tři léta a úhradu vzniklých škod, které přesáhly sto padesát tisíc korun, považuje samosoudce za mírný trest. „Vzhledem k závažnosti a množství trestných činů jsem neměl jinou možnost, než volit nepodmíněné odsouzení. Čtrnáct měsíců ve věznici s ostrahou je mírným trestem.

Obžalovaný může mluvit o štěstí, že při útoku na bratra neměl nůž s delší čepelí, protože jinak by se pravděpodobně jednalo o těžkou újmu na zdraví a trest by byl několikanásobně vyšší,“ uvedl samosoudce Lumír Čablík. Státní zástupkyně i obžalovaný se vzdali práva odvolání. Nyní čeká odsouzeného pobyt za mřížemi.