„Jeho odvolání zamítli jako zcela nedůvodné. Krajský soud zcela správně ustálil skutkový děj, rovněž tak i správně kvalifikoval jednání obžalovaného jako pokus trestného činu vraždy a uložil mu přiměřený trest,“ řekl včera odpoledne mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy. Šestačtyřicetiletý Aleš Kořínek z Opavy zašel 31. července večer do práce své manželky Vlasty. Před zraky jedenáctileté dcery Hanky ji několikrát bodl. V dokonání vraždy mu zabránili až svědci, kteří jej zpacifikovali. Kořínek byl toho dne odpoledne jako obvykle v podniku své ženy a jako obvykle se sní hádal. „Vyhrožoval jí a řval na ni sprostě. Pak odešel pryč. Prosila nás, ať tam zůstaneme, že z něj má strach,“ říká svědek, který v klubu v době útoku byl. Po chvíli se manžel vrátil zpět. Opilý, ale ne prý tak,aby nevěděl, co dělá. „Sedl si k baru. Když chtěl odnést pivo, vyskočil na ní, strhl ji na zem a začala křičet.Ondo ní bodal nožem,“ pokračoval svědek.

Podle jednoho z policistů bylo v tu dobu v klubu asi pět hostů, agresivní manžel útočil s pětadvaceticentimetrovým nožem. „Tři chlapi po něm skočili a drželi ho, aby nemohl dál útočit. Další volali nás,“uvedl policista. Krvácející žena se složila k zemi. „Volali jsme záchranku, přijela tak za deset minut,“ dodal svědek. Sanitka převezla pobodanou ženu do nemocnice. Policie útočníka zajistila. „Kvůli podnapilému stavu byl převezen k vystřízlivění,“ vysvětlila krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Dvacátého března letošního roku padl v kauze první rozsudek. Krajský soud v Ostravě poslal Kořínka na jedenáct let do vězení. Obžalovaný s výší trestu nesouhlasil a odvolal se. „Obžalovaný se svým odvoláním domáhá zrušit rozsudek a jeho jednání překvalifikovat na trestný čin ublížení na zdraví, a za toto mu uložit přiměřený trest. Ve svém odvolání namítá, že rozhodně neměl v úmyslu svou manželku usmrtit. K poranění poškozené došlo víceméně náhodně, za situace, kdy svědci se jej snažili odzbrojit,“ vysvětlil Petr Angyalossy. K výpovědi poškozené z přípravného řízení Kořínek namítá, že tato není zcela pravdivá, neboť v tu dobu poškozená vypovídala ve vzteku, stejně tak nelze vycházet z výpovědí obžalovaného z přípravného řízení, neboť tyto učinil krátce po svém zadržení, a to v době, kdy se nacházel ve špatném psychickém stavu, vzhledem k abstinenčním příznakům po dřívějším požívání alkoholických nápojů ve větší míře.

„Dále namítá, s ohledem na požitý alkohol v době činu (stav těžké opilosti), nebyla zcela spolehlivě zkoumána otázka jeho příčetnosti. Stejně tak zranění, která poškozená utrpěla i podle znalců nemohla vést k bezprostřednímu ohrožení jejího života,“ dodal mluvčí. Předchozí soud však byl jiného názoru. Zranění podle rozsudku byla natolik vážná, že ženu ohrožovala na životě. Zachránil ji prý jen včasný lékařský zákrok. Ke stejnému závěru dospěl i odvolací soudvčera. Proti tomuto rozsudku se už nelze odvolat. Kořínek sice ještě může podat dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně, to však nemá odkladný účinek, popřípadě může požádat o milost prezidenta republiky.