„Jel jsem normálně do práce, odbočoval jsem doleva. Nebylo komu dávat přednost, nikdo tam nebyl. Až když jsem byl z cesty skoro pryč, něco do mě narazilo,“ popisuje nehodu, k níž došlo 31. července, řidič fordu.

Nehoda se stala v uzavřené obci mezi mrazírnami a železničním přejezdem na rovném přehledném úseku, kde je maximální rychlost 50 km/h. Tou však podle řidiče fordu motorkář jet nemohl, protože jinak by ho viděl.

Jeho rychlost odhaduje daleko výše. Když se dověděl, že zraněný motorkář je policista, zatrnulo mu – a oprávněně. „Proti řidiči Fordu Escort bylo zahájeno stíhání, protože odbočoval z hlavní silnice a nedal přednost motocyklu jedoucímu v protisměru,“ řekl k případu policejní tiskový mluvčí René Černohorský.

Na dotaz, jakou rychlostí jel policista na motocyklu, odpověděl: „Rychlost motocyklu dosud nebyla stanovena. Nejprve budou vyslechnuti svědci a obviněný a pokud bude v jejich výpovědích rozpor, bude přizván znalec.“

Řidič fordu se k případu dále nechce vyjadřovat¨a nepřeje si zveřejnit ani své jméno. Najal si právníka a zvažuje další postup. Podle dostupných informací měl policista řidičský průkaz na silnou motorku pouze několik dní. Před střetem s fordem vůbec nebrzdil, na vozovce totiž žádné brzdné VŮZ, do něhož vrazil policista na motorce, je na odpis. Foto: Marek Kupec stopy nezůstaly.