V jeho plamenech uhořelo na devět prasat, jejichž těla se ještě včera kolem poledne povalovala mezi troskami zničené budovy vepřína. Pracovníci ZP se k požáru nechtěli vyjadřovat. „V této věci nejsem kompetentní cokoli sdělovat, obraťte se na ředitele podniku,“ řekl Jan Musila, který má dolnoživotický chov prasat na starosti. Ředitel ZP Otice Oldřich Planka na dotaz redakce odpověděl: „K požáru žádné informace nepodávám, nejsem člověk, který touží podporovat bulvár.“

Podle zástupců Hasičského záchranného sboru Opava zasahovaly u požáru čtyři jejich jednotky. Ty evakuovaly na osmdesát plameny ohrožených vepřů, devět zvířat se jim však už zachránit nepodařilo. Kromě ztrát pro samotný chov vznikly zemědělskému podniku také materiální škody ve výši dvě stě padesát tisíc korun.

Jak redakci informoval mluvčí opavské policie René Černohorský, nebylo po prvotním ohledání požářiště shledáno cizí zavinění. Nejpravděpodobnější příčinou vniku požáru byl prý zkrat na elektrické instalaci. Tato fotografie mrtvého zvířete vznikla včera krátce před polednem přímo na místě u vyhořelého vepřína.