„O tři minuty později již byla posádka rychlé zdravotnické pomoci i vozidlo rendez vouz s lékařem na místě události. Čtyřiašedesátiletá pacientka byla při vědomí a se zdravotníky komunikovala,“ uvedl tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl. Z důvodu podezření na poranění páteře záchranáři podle jeho slov postiženou uložili do vakuové matrace, ošetřili a poté transportovali na urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy.

Jak k celé nehodě došlo, upřesnil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. „Nehoda se stala na křižovatce ulic Opavské a Celní. Třiadvacetiletý řidič osobního automobilu Škoda Fabia jel po Opavské ulici ve směru od Kozmic na Ostravu. Předjel zprava stojící autobus, který dával přednost chodcům. Přitom narazil do čtyřiašedesátileté ženy,“ popisuje nehodu René Černohorský.

Dechová zkouška u řidiče byla negativní. „Muž uvedl, že jel kolem šedesáti až sedmdesáti kilometrů za hodinu. Tedy rychleji, než je v obci povoleno,“ doplnil Černohorský. Jak se nám podařilo zjistit, zdravotní stav pacientky je stabilizovaný. Potvrdila to včera těsně před uzávěrkou tisková mluvčí Městské nemocnice Ostrava–Fifejdy Marie Dlabalová se slovy, že žena utrpěla drobnější poranění pánve.

Neuplynulo ani čtyřiadvacet hodin a záchranáři vyjížděli k dalšímu případu, kdy byl na přechodu pro chodce zraněn člověk. „Nehoda se odehrála po přibližně dvaceti hodinách na úplně stejném místě, tedy nedaleko autobusového nádraží v Hlučíně. Tentokrát dodávkové vozidlo srazilo osmasedmdesátiletou ženu,“ konstatuje Lukáš Humpl s tím, že postižené poskytla ještě před příjezdem záchranářů první pomoc náhodně přítomná zdravotní sestra. „Pacientka byla při vědomí, při nehodě utrpěla středně těžké poranění dolní končetiny. Záchranáři ženu ošetřili a transportovali rovněž do Městské nemocnice Ostrava–Fifejdy,“ dodal.