Středně těžké poranění hlavy a poranění horní končetiny spolujezdkyně. Takové jsou následky dopravní nehody osobního auta s nákladním, která se ve středu 12. března v dopoledních hodinách stala na ulici Hlučínské v Ludgeřovicích.

„Řidič nákladního vozidla, ročník 1988, couval z prostoru mimo komunikaci na Hlučínskou ulici. Přehlédl ale, že za ním projíždí osobní auto značky Peugeot,“ popisuje okolnosti dopravní nehody opavský policejní mluvčí René Černohorský s tím, že došlo ke střetu zadní části nákladního vozu a boku osobního automobilu. Na místě zůstala zraněná dvaačtyřicetiletá spolujezdkyně z osobního vozu.

Jak potvrdil mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, na místo byly vyslány dvě výjezdové skupiny z Hlučína - vozidlo randez-vous s lékařem a posádka rychlé zdravotnické pomoci. „Pacientka byla při vědomí. Utrpěla středně těžké poranění hlavy a horní končetiny. Posádkou záchranné služby byla zaléčena a transportována na urgentní příjem nemocnice v Ostravě–Fifejdách,“ sdělil Lukáš Humpl.

Tisková mluvčí Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy Marie Dlabalová uvedla, že stav pacientky je v současné době stabilizován a vyžádá si několikadenní hospitalizaci. Na místě zasahovaly i Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje ze stanice Hlučín a Sbor dobrovolných hasičů z Ludgeřovic. „Škoda na osobním autě byla vyčíslena na šedesát tisíc korun, na nákladním na pět tisíc. Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní,“ dodal v závěru René Černohorský.