Do baru přišli společně jako dva velcí kamarádi. Po pár vypitých sklenkách alkoholu se však jejich cesty tragicky rozešly. Mladší z nich putoval s rozbitou hlavou na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě (FN), starší z dvojice v policejních poutech nedobrovolně zamířil na opavskou záchytku.

K čemu tuto středu v restauraci U Fouse v obci Dolní Lhota vlastně došlo? Dva muži, třiapadesátiletý místní občan a jeho pětapadesátiletý známý z Ostravy, přišli společně posedět a v klidu si popovídat. Debata se jim nicméně záhy vymkla z rukou. Podle přítomných svědků nejprve mezi těžce opilými muži došlo k vášnivé slovní hádce.

Slova jako argument jim ale po chvíli přestala stačit a došlo i na surový pěstní souboj. „Pětapadesátiletý muž z Ostravy byl s poraněním hlavy převezen sanitkou na urgentní příjem FN. Třiapadesátiletý muž z Dolní Lhoty se ho však ještě před odvozem do nemocnice snažil neustále napadat, a to i po příjezdu policejní hlídky,“ popisuje průběh policejního zásahu tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že chování třiapadesátiletého násilníka se stávalo stále agresivnější a na opakované výzvy policistů, aby svého protiprávního jednání zanechal, nereagoval.

„Proto proti němu přítomní policisté použili hmaty a chvaty sebeobrany, nasadili mu pouta a pro silnou podnapilost ho převezli na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě,“ dodává opavský policejní mluvčí.

Proč se z dvou přátel po pár sklenkách alkoholu stali nepřátelé na život a na smrt, policisté zatím nevědí. Jisté však je, že trest ani jednoho z výtečníků nemine. „Oba muži spáchali trestný čin výtržnictví. Na místě veřejnosti přístupném se dopustili hrubé neslušnosti tím, že se vzájemně napadli,“ vysvětluje trestní povahu incidentu René Černohorský.