Podle informací ČTK je pravděpodobné, že se zraněný muž pokoušel vyšplhat na některý ze sloupů s vysokým napětím či na odstavený železniční vagon. Mladíka našli jeho známí, se kterými údajně někoho doprovázel na vlak. "Zranění s největší pravděpodobností způsobil zásah elektrickým proudem. Současný zdravotní stav poškozeného však dosud vylučuje jeho výslech, aby byla tato verze jednoznačně potvrzena," řekl ČTK mluvčí ostravské policie Milan Klézl. Dodal, že pracovníci Českých drah v souvislosti s případem nezaznamenali žádnou poruchu a ani poškozování drážního zařízení.

Zásah elektrickým proudem utrpělo od začátku prázdnin již několik lidí. V první polovině července v Sokolově vylezly tři sedmnáctileté dívky na střechu odstavených železničních vozů a zapálily si cigaretu. Pak je napadlo, že se podívají poklopem do vozu. Dvě dívky vstaly a byly zasaženy elektrickým výbojem z troleje o napětí 25.000 voltů. Jednu dívku proud popálil na 70 procentech povrchu těla, u druhé zasáhl obličej a ruce. Zhruba měsíc předtím ve stejné stanici popálil proud chlapce, který rovněž vylezl na vagon.

Elektrický proud ze železniční troleje zasáhl koncem prvního prázdninového měsíce i dvaadvacetiletého muže v Karlových Varech a poranil ho na rukou. S popáleninami třetího stupně byl převezen k ošetření do nemocnice v Karlových Varech. V polovině srpna se podobný případ stal v Brně. Vážné popáleniny tam na nádraží po zásahu elektrickým proudem utrpěl jednadvacetiletý mladík. Vyšplhal na jednu z odstavených souprav. Záhy byl zasažen výbojem z elektrické troleje, ve které je 25.000 voltů.