Zanedlouho muž zastavuje u vodní jímky a pokouší se utéct. „Asi po sto metrech řidič ulehl do vysoké trávy a křovin, kde byl oběma členy hlídky zadržen. Řidiči byla přiložena pouta,“ informoval o případu tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že se řidič odmítl podrobit dechové zkoušce.

„Dále byl vyzván k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, nebo jiného biologického materiálu. To rovněž odmítl,“ podotkl René Černohorský. Řidič popřel i to, že vozidlo vůbec řídil. Možná díky rychlému zásahu policistů nedošlo k žádným zraněním. Něco podobného se odehrálo necelou hodinu poté v Hradci nad Moravicí směrem na Kajlovec.

„Vozidlo vjelo do protisměru proti policejnímu služebnímu vozu. Asi po dvaceti metrech vjelo zpět do svého směru. Policisté tedy začali vůz pronásledovat,“ popisuje Černohorský. Také v tomto případě se pokoušel řidič i se spolujezdci z vozidla utéct.

„Řidič byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky, což odmítl s tím, že vozidlo neřídil. Dále byl vyzván k provedení lékařského vyšetření a odběru krve nebo moči, což také odmítl,“ uvedl Černohorský. Přestože nakonec požití alkoholu přiznal, odmítl, že by auto řídil.

(ver, mn)