Dvaačtyřicetiletému muži z Vítkova, který koncem minulého týdne opilý a bez řidičského oprávnění řídil u Svatoňovic svůj vůz, už není do smíchu. Poté, co policie zjistila, že to nebyl jeho první prohřešek, umístila ho do cely a tam nyní čeká na rozhodnutí o vzetí do vazby. Řidič je zatím stíhán za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Uvedeného trestného činu se dopustil tím, že řídil osobní vozidlo značky Peugeot 205 ve směru jízdy od obce Budišov nad Budišovkou k obci Svatoňovice,“ uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský a vysvětlil: „Muž byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou, na výzvu policisty se podrobil dechové zkoušce pomocí přístroje Dräger s pozitivním výsledkem.“ Hodnota alkoholu v dechu, kterou mu vítkovští policisté naměřili, byla dvě a půl promile.

Zmíněný řidič se na výzvu policisty podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve na protialkoholní záchytné stanici v Opavě. „Lze konstatovat, že hodnota alkoholu v krvi po provedeném rozboru s určitostí přesáhne hranici jeden gram na kilogram alkoholu v krvi,“ dodal Černohorský. „Komisařem Služby kriminální policie a vyšetřování Okresního ředitelství Policie České republiky Opava byl podán Okresnímu státnímu zastupitelství v Opavě podnět k návrhu na vzetí obviněného vazby a o vazbě v současné době rozhoduje Okresní soud v Opavě,“ dodal opavský policejní mluvčí.