Policie teď pátrá po skupince Romů, která spoušť udělala. Utekli totiž ještě dřív, než přijelo několik policejních hlídek. „Dopadení pachatelů by však neměl být problém, byla to uzavřená skupina. Teď vyslýcháme svědky a zjišťujeme, kdo všechno tam byl,“ vysvětlil jeden z policistů.

Co se tedy stalo? K bitce prý došlo v neděli okolo jedné hodiny ráno. Účastníci akce se prý nevhodně chovali, a tak se pětatřicetiletý barman rozhodl akci ukončit. To se však slavícím nelíbilo a strhla se bitka. „Fyzicky napadli jak barmana, tak i dvě ženy. Navíc barmanovi zničili kontaktní čočky, čtyřiapadesátileté ženě brýle a její jednatřicetileté kolegyni oblečení,“ řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Ani jeden z napadených naštěstí nebyl zraněn. Rvačka musela být pořádná, protože vandalové zničili velkou část vybavení baru. „Částečně nebo zcela zničeny jsou různé mixážní pulty, DVD přehrávač, klávesy a další zařízení,“ vysvětlil Černohorský. Škoda prý zatím nebyla vyčíslena, ale zřejmě přesáhne sto tisíc korun.