Nepředstavitelný šok a zranění hlavy utrpěla tento týden teprve šestnáctiletá dívenka z Opavy. Stala se totiž už minimálně čtvrtou letošní opavskou obětí brutálního sexuálního napadení. Neznámý agresivní deviant se dokonce dívku pokusil znásilnit za bílého dne na rušné Olomoucké ulici.

„Přistoupil k dívce zezadu a oběma rukama ji objal kolem pasu. Přestože se napadená dala do křiku, začal ji osahávat na intimních partiích,“ řekl Deníku tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že k útoku došlo toto úterý ve 14.40 hodin. Útočník využil fyzické převahy a dívku násilím odvlekl do chodby domu. Tam v sexuálních útocích proti oběti pokračoval. Protože se však vyděšená dívka aktivně bránila, shodil ji útočník ze schodů, čímž jí způsobil zranění hlavy a nohy, a utekl.

Neznámý sexuální násilník se v Opavě objevil ve chvíli, kdy neuběhly ještě ani dva měsíce ode dne, co speciální policejní tým dopadl jiného devianta, a to devětadvacetileho Opavana, který se v nedávné době pokusil ve slezské metropoli znásilnit minimálně čtyři ženy. „Policie proto naléhavě žádá občany, kteří mají o neznámém pachateli jakékoliv informace, nebo kteří ho na základě popisu poznali, aby to ihned oznámili na policejní linku 158,“ apeluje René Černohorský s tím, že útočníka je třeba dopadnout dřív, než zaútočí znovu.

Deviant je prý mladý a zanedbaný

Sexuálního násilníka, který tento týden zaútočil na Olomoucké ulici v Opavě na šestnáctiletou dívku, popisuje napadená jako štíhlého, přibližně 175 centimetrů vysokého mladíka s ostrými, hranatými rysy. Podle jejího popisu není útočníkovi víc než 22 let. V době napadení na sobě měl modré rifle, tmavou šusťákovou bundu do pasu a jeho tvář byla zarostlá mírným strništěm.

Stejně jako u sériového násilníka, který děsil Opavanky na přelomu minulého a letošního roku, zaujal oběť na první pohled útočníkův silně zanedbaný zevnějšek.