Řítil se šílenou rychlostí. Po ulici Maxima Gorkého v té chvíli projížděl řidič automobilu Volvo 850. Mířil k nemocnici. Slovák jej smetl firemní dodávkou. Zdravotníci odvezli dvě osoby do špitálu. „Jel nejméně osmdesát. Vezl jsem těhotnou manželku do nemocnice a najednou jsem uviděl žlutý záblesk. Potom přišel náraz. Ženu odvezla sanitka a doufám, že bude v pořádku. On někam zmizel,“ řekl osmatřicetiletý muž z nabouraného volva.

Krnovští hasiči museli zajistit havarované vozy proti případnému výbuchu a zamezili úniku nebezpečných látek do podloží. Záchranka odvezla spolujezdkyni z volva na gynekologicko porodnické oddělení. Žena utrpěla silný šok. Viník kolize po příjezdu strážníků z místa činu zmizel. Prý šel také do nemocnice. Nakonec se ale k Fordu Transit po chvíli vrátil. „Nevím, co se stalo. Nic si nepamatuji. Určitě jsem neřídil,“ breptal zmateně. Teprve jeho kolega potvrdil, že Slovák řídil. Policisté u něj orientační zkouškou vyloučili přítomnost alkoholu v dechu . „Vidíš, je to v pohodě, nenadýchal si. Takže jde jen o nedání přednosti v jízdě,“ uklidňoval viníka spolupracovník.

Záchranáři museli ke stejné nehodě ještě jednou. Slovákovi se udělalo nevolno a tak musel k lékaři. Obě zúčastněná vozidla jsou nepojízdná. Poškozen je i nedaleký dům.