Nabízí autoburza kradené věci? Nevypadá to. Tak zněl název článku, který se chtěl podívat blíže na pravdivost historky, jež se povídá mezi ostravskými motoristy. Tedy že pokud vám odcizí nějakou součást vozidla, s velkou pravděpodobností tento díl najdete o víkendu na burze u Místecké ulice. Během naší návštěvy se toto tvrzení nepotvrdilo.

Důchodce z Přívozu, který nechtěl uveřejnit své jméno, se však s námi včera přišel podělit o vlastní zkušenost, ze které plyne, že na každém šprochu je takříkajíc pravdy trochu. „Je tomu už více než deset let. Měl jsem zaparkovanou svou Ladu v garáži v Ostravě-Přívoze. Vloupali se mi do ní a auto odvezli jinam, kde ho rozebrali doslova na skelet,“ začal vyprávět starší pán. „Po týdnu jsem šel na autoburzu u Jeremenka a zjistil jsem, že tam mají součástky z mého vozidla rozložené jako zeleninu na pultu,“ pokračoval.

Když to uviděl, okamžitě šel volat policisty. Než stačili muži zákona přijet, stal se ještě svědkem toho, jak se prodala část kapoty. „Když pak policisté přijeli, zbylé věci zabavili. I přesto mi ale vznikla škoda asi padesát tisíc korun. Prodavač tehdy tvrdil, že ty díly koupil od cikánů. Prý nevěděl, že jsou kradené. Podle mě to byla jasná výmluva,“ dokončil vyprávění důchodce a posléze seznam na burze zabavených součástek doložil na policejním zápisu.

Podle Milana Klézla, mluvčího ostravských policistů, se dříve objevovaly na zmiňované autoburze kradené věci. Dnes tam však dle jeho názoru najdete zcizené součástky jen velmi výjimečně. „Provádíme tam nepravidelné kontroly. Na autoburzu chodí jak policisté ze služebny příslušného obvodu, tak také lidé z týmu Auto, který objasňuje případy spojené s krádežemi vozidel,“ uvedl Klézl s tím, že prodavači si tak dávají pozor a kradené věci na burzu netahají. „Pouze čas od času se tam objeví nějaké to autorádio,“ dodal policejní mluvčí.