V úvahu přichází dokonce doživotní žalář. První ze souzených je devětatřicetiletý Václav Příhoda z Krnova, který podle státní zástupkyně v září loňského roku brutálně usmrtil svou manželku a její tetu.

První z nich ubil, druhou zastřelil. Důvodem měly být spory týkající se rozvodu a dělení majetku. Samotný Příhoda ale tvrdí, že je nevinný. V době činu byl údajně na druhém konci republiky. Podle žalobkyně šlo o chladnokrevný zločin, na který se Příhoda předem delší dobu připravoval.

Druhým mužem, který čelí obvinění ze surové vraždy, je Otakar Quaiser z Osoblahy na Krnovsku. O život měl připravit ženu, se kterou se v listopadu loňského roku seznámil v místní hospodě. Pozval ji k sobě domů. Po intimních hrátkách ji údajně začal bít dřevěnou násadou a poté ji bodal kuchyňským nožem.

Soudní lékař napočítal třiatřicet bodných ran na celém těle. Quaiser prohlásil, že není vrahem. Potvrdil jen, že s obětí odcházel domů. V restauraci mu prý někdo dal něco do piva. Pamatuje si jen na to, jak vyšli ven a poté až na okamžik, kdy po probuzení na své posteli zjistil, že poblíž leží mrtvá žena. Tu údajně musel zabít někdo jiný. Quaiser byl již v minulosti za vraždu odsouzen k deseti rokům vězení. Při opilecké hádce ubodal svého syna. Hlavní líčení budou pokračovat v září.