Lidé při močení na veřejných místech s oblibou vyhledávají kouty ukryté před zraky dalších chodců. Městští strážníci řeší jejich přestupky v rámci paragrafu znečišťování veřejného prostranství. Právě případy močení na místech, která nejsou k tomuto účelu určena, jsou velmi časté. „Je to každodenní věc,“ uvedl David Tyleček z Městské policie Ostrava. Hříšník může být v takovém případě potrestán pokutou do výše jednoho tisíce korun. Ostravští městští strážníci letos řešili více než čtrnáct tisíc případů znečišťování veřejných prostranství, což je právě močení na veřejnosti, ale například i odhazování papírků.

Zapáchající místa občanům Ostravy vadí. „Fuj, je to odporný smrad! Obzvlášť teď v tom horku je to cítit ještě více,“ postěžovala si včera jedna s chodkyň pod mostem Pionýrů v centru Ostravy. Právě tady je jedno z míst, která si lidé vybírají pro vyprázdnění močového měchýře. Ostravští policisté evidují dokonce případy, kdy močení na veřejnosti skončilo napadením jiného člověka.

O tom, že močit na veřejnosti se nevyplácí, se mohl přesvědčit nedávno u pasáže Vesmír v centru Ostravy třiadvacetiletý muž. Ulevoval si tam na veřejně přístupném místě. To se nelíbilo o rok mladšímu muži z Moravské Ostravy, který močícího napadl. „Nejdříve mu vulgárně nadával, poté jej fyzicky napadl kovovým boxerem nasazeným na zápěstí. Opakované údery směřovaly na hlavu. Muž utrpěl zranění čela a obličeje,“ popsal incident Milan Klézl z tiskového oddělení severomoravské policie. Násilníka zadržela policie.

Zcela opačný průběh měl jiný incident mezi osmnáctiletým močícím mladíkem a sedmačtyřicetiletým mužem v Ostravě- Porubě. Mladík vykonával svou potřebu u zdi prodejny, za což ho muž napomenul. To se však mladíkovi nelíbilo a muže nejdříve slovně a pak i fyzicky napadl. Údery pěstí do obličeje mu způsobil zranění ve tváři.