První případ se stal v sobotu o půl čtvrté odpoledne na řece OpavěumoteluOasavKomárově. Osmiletá Jessika Rybárová situnabřehuhrálasostatními dětmi.Náhlejí uklouzlanohaa zmizela pod hladinou. Řeka je zde hluboká až čtyři metry a ona na jejím dně zůstala téměř čtvrt hodiny.

„Hned jsme volali záchranku, hasiče i policii. Přijeli rychle, hasiči spustili do vody člun, ale nemohli ji najít. Bylo to zoufalé,“ uvedla jedna ze zaměstnankyň motelu. Dívenkunakoneczachránili policisté ČR Milan Rusek a David Straka, kteří se potopili pod hladinu.

„Je tam hluboko, nevidíte vůbec nic. Jen náhodou jsem na dně nahmatal šaty a pak ručičku,“ uvedl Milan Rusek. Na břehu se lékaři podařilo holčičku oživit, stabilizovat a poté byla převezena vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě – Porubě.

„Dítě spadlo do vody bez cizího zavinění, lékař nevyloučil poškození mozku nedostatkem kyslíku,“ podotkl policejní mluvčí René Černohorský. Dvě hodiny po tragédii panovala mezi Romy, kteří stejně jako rodina Jessiky obývají přilehlé polozděné buňky u motelu Oasa, tíživá atmosféra a smutek.

„Teď přivezli z pohotovosti maminku Jessiky, zhroutila se, museli jí píchnout něco na uklidnění,“ řekla třesoucím se hlasem jedna z obyvatelek Růžena Kostková. Dívenka byla těsně před uzávěrkou tohoto vydání vkritickémstavu. Uvedlato její ošetřující lékařka, která odmítla sdělit své jméno s tím, že není oprávněna poskytovat bližšíinformace.

Černá sobota tím ale neskončila. O pár hodin později, ve 22.30 hodin, se z dosud nezjištěných příčin utopil na štěrkovně v Hlučíně pětadvacetiletý mladík z Ostravy. „Byla nařízena soudní pitva a případ se dále šetří,“ doplnil policejní mluvčí.