Batole zemřelo začátkem července v nemocnici na vnitřní krvácení v břišní dutině. Podle policie žena úmyslně dítěti šlápla na hrudník, a tím ho smrtelně zranila. Policisté viní ženu z ublížení na zdraví s následkem smrti. Řekl to mluvčí severomoravské policie Milan Klézl. Žena přinesla zraněného syna na porubské zdravotní středisko s tím, že jedl pečivo a patrně se začal dusit. Lékařům se už nepodařilo dítě zachránit. Soudní pitva ale prokázala, že chlapec zemřel na vnitřní krvácení, které způsobilo protržení orgánů v břiše.

Policisté zjistili, že žena svého syna úmyslně napadla. "Na syna dokonce nohou obutou v plážové obuvi v prostoru hrudníku našlápla. Motiv jejího jednání je předmětem vyšetřování," uvedl policejní mluvčí. Obviněná žena je ve vazbě a za smrt svého dítěte jí hrozí až dvanáct let vězení. Severomoravští policisté na případu dále pracují, dodal Klézl.

Podobný případ, kdy matka zavinila smrt téměř ročního dítě, vyšetřovali policisté v Ostravě před čtyřmi lety. Tehdy dvaadvacetiletá Lucie Marečková z Ostravy uškrtila svého syna v azylovém Domě pro matky s dětmi. U soudu tvrdila, že se chlapec oběsil nešťastnou náhodou na šňůře od žaluzií v době, kdy v sušárně věšela prádlo. Soudu však pomohla analýza DNA slin a kožních buněk na vražedném lanku, které kriminalisté našli v jejím bytě. Za vraždu dítěte byla Marečková odsouzena na 13,5 roku vězení.