Dvacetimetrový elektrický kabel, motorovou sekačku, prodlužovací šňůru a dva litry tvrdého alkoholu odcizili tři muži z Ostravy. Místem činu se stala chata mysliveckého sdružení v Děhylově. Dva z pachatelů (46 let, 27 let) byli zadržení na místě, třetí (33 let) uprchl. Večer se však k vykradené myslivecké chatě neprozřetelně vrátil pro motorové vozidlo a byl lapen hlídkujícími hlučínskými policisty. Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Policie České republiky, okresní ředitelství Opava, zahájil ihned proti zmíněným zlodějům trestní stíhání pro trestný čin krádeže.

„Toho se dopustili tím, že dne 6. ledna tohoto roku v době kolem šestnácti hodin a třiceti minut vnikli po otevření nezajištěné branky na oplocený pozemek Mysliveckého sdružení Děhylov, kdy nedostatečně zajištěným oknem vnikli v zadní části do hospodářské budovy, odkud odcizili elektrický kabel o délce dvaceti metrů a síle jeden a půl centimetru. Dále vnikli po předchozím vypáčení bočních dveří do samotné myslivecké chaty, odkud odcizili motorovou sekačku značky Griggs Station, jeden kus elektrického prodlužovacího kabelu,“ podal vyčerpávající výčet jejich trestné činnosti tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Dodal ještě, že muži si navíc přivlastnili i dva půllitry alkoholu značky Myslivec a jeden litr fernetu. Ukradené věci měly hodnotu přes třináct tisíc korun a škoda způsobená na zařízení chaty je jeden a půl tisíce korun. „Svým jednáním si přisvojili cizí věc tím, že se jí zmocnili, způsobil tak škodu nikoli nepatrnou a čin spáchali vloupáním. Jejich případnou další trestnou činnost šetří kriminalisté opavského okresu ve spolupráci s ostatními kriminalisty v rámci správy Severomoravského kraje Ostrava,“ vysvětli René Černohorský.