Rodiče chlapce zanedbávali už od narození, jsou podezřelí z ohrožování mravní výchovy mládeže, řekla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková. Policie už obvinila třiadvacetiletého otce dítěte, který byl v minulosti čtyřikrát soudně trestaný. Čtyřiadvacetiletou chlapcovu matku, která je bezdomovkyní, obvinění teprve čeká. Oba rodiče mají trvalé bydliště ve Frýdku-Místku. Kvůli soudní výpovědi z bytu se ale nedávno odstěhovali do nedaleké obce Dobrá, kde žili i s dítětem do konce července v provizorním obydlí u potoka.

"Chlapci nezajistili řádnou léčbu, nebyli v pravidelném kontaktu s lékaři a nepodávali mu potřebné léky. Výzvy dětské lékařky k očkování ignorovali. Přestože věděli, že nebudou moci dál bydlet v bytě z důvodu soudní výpovědi, nezajistili žádné bydlení," uvedla Bednarčíková. Dodala, že dítě nemá základní hygienické návyky a nereaguje na oslovení. Je těžce zvládnutelné a ve vývoji opožděné nejméně o tři roky.

"Nyní je dítě umístěno v náhradní rodinné péči. Jsou podniknuty veškeré kroky, aby mělo pocit bezpečí a bylo v pořádku. S ohledem na skutečnost, že případ stále není uzavřen a na zákon o sociálně právní ochraně dětí, nebudeme k případu podávat další podrobné informace," uvedla mluvčí Frýdku-Místku Jana Matějíková.