O velkém štěstí může mluvit jednadvacetiletá Olga Böhmová. Patnáctiletý mladík jí v noci před klubem na Olomoucké ulici ukradl jízdní kolo za bezmála pět tisíc korun. Přivolaná policejní hlídka však cestou k bydlišti okradené dívky pachatele dopadla. „V pondělí po desáté hodině večer jsem navštívila s přáteli klub na Olomoucké ulici. Kolo jsem si zamkla ke mříži na chodbě a po zhruba půlhodině, kdy jsem odcházela, bylo kolo pryč. Našla jsem jen přeštípnutý zámek,“ sdělila Böhmová.

Bezprostředně poté krádež nahlásila městské a státní policii. „Přivolaná hlídka chtěla popis kola a nabídla mi odvoz domů, což jsem přijala“ pokračuje. V tuto chvíli ještě netušila, že celá záležitost bude mít šťastný konec. Shodou náhod totiž pachatel na odcizeném kole zkřížil na křižovatce u náměstí Osvoboditelů cestu právě hlídce, která vezla Olgu Böhmovou domů. „Své kolo jsem okamžitě poznala a upozornila na to policisty. Ti pachatele zadrželi,“ popisuje situaci Böhmová.

Mladík, který čerstvě oslavil patnácté narozeniny, toho ale měl na kontě víc. Začátkem měsíce rozbil okno stánku na Nákladní ulici. Z něj pak sebral kuličkový automat a přívěsky. Škoda byla vyčíslena na sedm tisíc korun. Také den před odcizením kola se dopustil krádeže. Tentokrát přestřihl lankový zámek na babetě, zaparkované před domem v ulici Na Rybníčku. S motokolem posléze odjel. Odcizení kola je tak jeho třetím skutkem, který policie zmapovala. Navíc byl při dopadení v podnapilém stavu. „Policisté provedli dechovou zkoušku a zjistili, že pachatel je podnapilý. Před tím, než byl odvezen k lékařskému vyšetření, policistům přiznal, že zámek přecvakl kleštěmi, které cestou zahodil,“ řekla Böhmová a dodává: „Jsem ráda že to takto dopadlo a že dostanu své kolo zpět.