Zamířil do skladu a po odstranění visacího zámku vstupních dveří z něj odnesl rotační benzínovou sekačku na trávu za 75 000 korun. Další neznámí zloději vnikli v úterý 28. srpna v nezjištěné době do dvou opavských obydlí. Do přízemního bytu na Dostojevské ulici v Opavě se zloděj dostal přes balkon. Ze skříně vybral tři zlaté prsteny za celkem 6 000 korun. Na zařízení způsobil další škodu ve výši 4 000 korun.

Vypáčením sklepních dveří se nezvaný návštěvník dostal do opavského rodinného domku. Z obývací stěny vzal kovovou příruční pokladnu se šperky v ceně kolem 50 000 korun, zlaté hodinky „cibule“ za 20 000 korun a cigarety v ceně 198 korun. V ložnici vybral ze šperkovnice další klenoty v dosud nezjištěné ceně.

Do herny Belmondo v Kateřinkách vnikl během noci na 28. srpna rozbitými dveřmi neznámý návštěvník. Sebral z ní pánskou kabelku za 1 200 korun s hotovostí 4 500 korun, osobní doklady a technický průkaz k osobnímu vozidlu i s klíčem, mobilní telefon v hodnotě 5 000 korun, platební kartu a příruční pokladnu s 27 000 korunami. Na zařízení napáchal další škodu za 3 000 korun.

Neznámý poberta řádil v úterý také v opavské Psychiatrické léčebně. V přesně nezjištěné době se nalezenými klíči dostal do šatní skříňky na oddělení a vybral z ní dámskou tašku s osobními doklady, kartou zdravotní pojišťovny, platební kartou a čtyřmi sty korunami.