Doktorka, která působí jako obvodní zubařka v Novém Jičíně, měla od listopadu 2002 kupovat na své jméno velké množství hypnotik v několika novojičínských lékárnách. Do letošního ledna odebrala podle státní zástupkyně 1506 balení prášků, které dohromady obsahovaly 949 700 miligramů látky zolpidem. Košárková to vysvětlovala tak, že všechny léky užila. „Po rozvodu jsem na tom byla psychicky špatně, nemohla jsem spát,“ hájila se.

Ačkoli výrobce tablet, kterých musela obviněná spořádat během čtyř let takřka 95 tisíc, uvádí nežádoucí účinky, zubařka na sobě žádné nepociťovala. „Vlastně až do teďka jsem nevěděla, že tablety obsahují psychotropní látku, že to jsou drogy,“ vysvětlila při prvním jednání se slzami v očích.

Dnes vypovídal už jen znalec z oboru toxikologie Peter Ondra. „Dávky okolo šesti set miligramů jsou smrtelné. Pokud by tedy paní doktorka brala medikamenty jak uvádí, byla by to nová kapitola v učebnicích,“ poukázal s tím, že spolykat denně přibližně 200 tablet, což je 2000 miligramů zolpidemu, je bez následků nemožné. Na to zareagovala Košárková slovy: „Běhá mi mráz po zádech, když to teď slyším. Sama se divím, že ještě žiju.“