„Sotva skončí jeden ročník festivalu Vizovické Trnkobraní, už začíná příprava dalšího,“ vysvětlil organizátor festivalu Vizovické Trnkobraní Michal Šesták. Popisuje, že příprava Vizovického Trnkobraní trvá celý rok. Zahrnuje to zajišťování hlavních hudebních hvězd, tvorbu harmonogramu a organizaci dalších aktivit, jako je soutěž v pojídání knedlíků a celkový doprovodný program. Nakonec je třeba připravit pro festival vizovický areál. 

Organizátoři festivalu Vizovické Trnkobraní se hudební program snaží postavit především tak, aby byl žánrově sjednocený. „Pestrost je jistě fajn, ovšem žánrově zcela protichůdní interpreti si navzájem ubírají diváky,“ zmínil Michal Šesták pro Deník.

Proto můžeme již po léta slyšet na Trnkobraní především hvězdy české a slovenské pop-rockové scény, které mají široké publikum všech generací.

Letos na Vizovickém Trnkobraní vystoupí:

Punkeři z Visacího zámku se těší na knedlíky 

A jak se těší někteří z interpretů letošního ročníku na svá vystoupení? Například kultovní punkeři Visací zámek jsou jako vždy osobití a netěší se jen na hudební zázemí festivalu.

„Na koncert se těšíme jako vždycky, ale nejvíce se těšíme na švestkový knedlíky, kterými nás pořadatel zásobuje a uplácí. Co se týká našeho vystoupení, fanoušci mohou očekávat neočekávané a občas překvapíme i sami sebe, takže nic předem neplánujeme,“ vzkazují členové kapely.

Speciální vystoupení kapely Fleret a hity Mandrage

Druhý festivalový den, v sobotu 19. srpna, vystoupí na Rudolf Jelinek stage populární kapela Fleret, která pochází z Vizovic. „Jako místní kapela se na tuto akci těšíme vždycky moc, také tady hráváme každý rok už od počátků Fleretu. Trnkobraní je celé výborně zorganizované a má skvělé publikum. Co více si přát,“ mluví za kapelu Fleret její kapelník Zdeněk Hrachový.

Podívejte se na video skupiny Fleret:

| Video: Youtube

„Letos slavíme jako kapela Fleret 40 let od jejího založení, takže máme připravený průřez starými i novými hity z cele éry kapely. Pro ty starší to bude krásná vzpomínka a pro mladé to budou skvělé novinky. Také tam pokřtíme naše nové 2CD Fleret 40 lajfka, což je výběrovka čtyřiceti největších hitů Fleret. Těšíme se moc,“ říká Zdeněk Hrachový.

Také členové kapely Šrouby a matice jsou rádi, že si mohou zahrát na jednom z největších festivalů ve Zlínském kraji. „Zahrajeme největší hity od skupiny Mandrage a pevně věříme, že si i fanoušci s námi zazpívají songy od této vynikající kapely,“ vzkazuje skupina, která postavila svůj repertoár na hitech kapely Mandrage, která se rozpadla v roce 2020.


Nahrává se anketa ...

Interpreti se na Trnkobraní rádi vracejí

I podle zpěváka Tomáše Kluse je Vizovické Trnkobraní velká paráda. „Nikdy moc neplánuji, a dokonce i to, co budeme hrát, upravuji až podle toho, jaká je nálada na místě. A překvapení je to vždycky. Vždy přijde něco, co nás nachytá na švestkách, což je zrovna ve Vizovicích, řekl bych, žádoucí,“ směje se Tomáš Klus, který sklidil velký úspěch i na loňském ročníku Vizovického Trnkobraní.

Do konceptu letos dokonale zapadá také popová kapela Poetika. Ta na Trnkobraní hrála také před šesti lety. „To byla Poetika ještě v plenkách, hráli jsme ve třech lidech a právě tehdy to byl jeden z našich prvních velkých festivalů. Už tehdy to byl pro nás zážitek, takže se na letošní comeback neskutečně těšíme,“ potvrzuje frontman kapely Ondřej Brejška. 

„Fanoušci se můžou těšit na Poetiku, která na pódiu nechá vše. Od našich začátků s Každou vteřinou až po nejnovější Půlnoc. Chceme, abychom si to nejen my, ale fanoušci, pamatovali nejméně těch dalších šest let,“ dodává Ondřej Brejška s tím, že se na Vizovické Trnkobraní opravdu moc těší.

Klip Báry Polákové - Sousedův trávník

| Video: Youtube

A hodně se těší také zpěvačka Bára Poláková, která ve Vizovicích představí i novinky. „V květnu nám vyšla po pěti letech nová deska, tak pravděpodobně zahrajeme i pár písniček z ní. I když tuším, že budeme hrát jen hodinu. Za takovou chvilku nejde zahrát všechno. Ale moc se těším na reakce lidí, jestli ty nové písničky už slyšeli,“ říká Bára Poláková.

Festival Vizovické Trnkobraní se uskuteční 18.-19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. V pátek se areál otevře v 16 hodin a návštěvníci festivalu si budou moci vychutnat hudební hvězdy na dvou pódiích. V sobotu bude areál otevřen od 10 hodin. Součástí programu bude soutěž v pojídání švestkových knedlíků. Doprovodný program v likérce nabídne exkluzivní exkurze do palírny či muzea slivovice.